Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

O barvách

 

            Barvy jsou všude kolem nás. Obklopují nás na každém kroku, aniž bychom si jich nějak výrazně všímali. Někteří lidé jsou barvoslepí, ale to neznamená, že pro mě barvy neexistují a že na ně nemohou mít žádný vliv. Problém je pouze v tom, že je prostě nevidí. Je to to samé, jako když si uvědomíte, že dýcháte vzduch. Vzduch je sice neviditelný a vy si ani neuvědomujete, že nepřetržitě celý život dýcháte. A přesto vás dýchání vzduchu udržuje naživu. Je to velice podobný příklad, že?

 

            Základní dělení barev je na studené a teplé.

Studené barvy – jako třeba modrá, šedá, fialová, černá – jsou uklidňující a navozují příjemnou atmosféru. Ale mohou mít i jiné, horší, účinky. Při dlouhodobém vnímání těchto chladných barev, můžete pociťovat i smutek, lítost nebo na vás rovnou padne deprese.

Naopak teplé barvy – žlutá, oranžová, červená – mají opačné vlastnosti. Celkově bývají oblíbenější pro své zářivé veselé odstíny. Ale stejně jako jakékoli jiné barvy i takové příjemné odstíny mohou mít špatný vliv na toho, kdo to s nimi přehání. Takovými problémy jsou například hyperaktivita, nadměrná chuť k jídlu, agresivita atd.

 

Dále dělíme barvy na tmavé a světlé.

Tmavé barvy působí velice vážným smutným až depresivním dojmem, zatímco světlé barvy jsou více pozitivní a veselé.

Takové dělení barev je zvlášť patrné při automatické kresbě (více o ní v rubrice Věštění – Automatická kresba). Platí, že co je nakresleno světlými výraznými barvami, je v pořádku nebo rovnou skvělé, a naopak co je příliš tmavé, to by se mělo řešit a léčit. Zkrátka to není úplně v pořádku.

 

Již jsme si řekli, že není tolik důležité, zda barvy vidíme nebo ne. Vždy je lepší, když barvy vidíme, protože hodně ovlivňují naši psychiku. Ale například při léčení nějaké nemoci nebo jiných zdravotních potíží na jejich viditelnosti tak moc nezáleží. Dnes je velice uznávanou léčebnou technikou právě léčení pomocí barev. To v praxi vypadá tak, že na nemocné místo na těle se svítí barevným světlem, jehož vlny se dostávají do kontaktu přímo s postiženým místem, kde působí.

Velice podobnou léčebnou technikou je léčení pomocí drahokamů. Sice jde o něco trochu jiného, ale i zde mají právě barvy kamenů velké účinky.

 

A nyní k anketě, ve které jste hlasovali, jaká barva by byla nejlepší pro tento web týkající se ezoteriky…

Důležitou skutečností, která jistě velmi ovlivnila vaše hlasování bylo právě to, že web se zabývá ezoterikou. Barvou duchovní a ezoterickou je fialová, která také získala nejvíce hlasů. Jistě jste si vědomi toho, že zrovna fialová barva symbolizuje duchovno. Proto se také nejlépe hodí pro web, že? Ale to není vše, co působilo ve prospěch fialové barvy v anketě. Všichni čtenáři webu se jistě ezoterikou zabývají (proč by sem jinak chodili, to je logické). A kdo se věnuje duchovnu, ten má jistě rád fialovou barvu. Přece byste nehlasovali pro barvu, která se vám zásadně nelíbí.

Na druhém místě zůstala podoba webu, jak jsem ji navrhl já. Černá barva v kombinaci se šedou a modrou působí velice zajímavě a také tajemně. Nemyslím si, že je to nějak smutné. S různobarevnými nadpisy to celé působí dokonce vesele. A proč to měnit, když tedy web v takové podobě obsahuje všechny barvy?

 

Všechny barvy v anketě získaly podobný počet hlasů. To je logické, protože každému se líbí jiná barva a určitě jste hlasovali (nebo aspoň většina) pro svou oblíbenou.

autor: Dani

14.08.2015 09:56:51
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one