Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Mýty v chytrých knihách

 

            V článku se hodlám zabývat některými nepravdivými informacemi uváděnými v různých knihách a jiných zdrojích o ezoterice a podobných věcech, kterým jsou věnovány celé mé stránky.

            Jestliže se zabýváte ezoterikou, jistě jste o ní někdy nějakou knihu četli. Možná dokonce poznáte, z kterých zdrojů zmiňované falešné informace pocházejí. Nebudu se tu zmiňovat o názvech a autorech těchto zdrojů, neboť by to nebylo správné a nechci jim zbytečně ubližovat. Pokud je někdo skálopevně přesvědčen o pravdě, kterou šíří ve svých dílech, neberme mu ji. Jestli autor díla není přesvědčen o tom, že píše pravdu, tak nevím, proč takové věci vlastně píše… Možné důvody si domyslete.

 

 

Čarodějnictví

 

Čarodějnictví smí provozovat pouze žena!

 

            Tak tomu v žádném případě nevěřte. Když se někdo věnuje čarodějnictví, automaticky je nazýván slovem čarodějnice. Ta je ženského rodu, ale ve skutečnosti tomu tak nemusí být. I muži provádějí čarodějnictví, i asi když ne tak často jako ženy. Mužům by se mohlo říkat čarodějové, ale zní to trochu divně. Lepším označením se mi zdá třeba mág, ale to je trochu zavádějící, protože mág nemusí být nutně čaroděj. Takže čarodějům říkejte, jak se vám zlíbí, ale mějte na paměti, že i oni existují a celé čarodějnictví není čistě ženskou záležitostí. Neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, že muži nemají nárok na čarodějnictví nebo něco takového. Kdyby to existovalo, byla by to pěkná blbost, protože celé čarodějnictví je především náboženství. To se nemůže určovat každému zvlášť, nebo ano? Jak by se vám líbilo, kdyby vám někdo diktoval, čemu máte věřit a jak, pouze na základě vašeho pohlaví?

 

            Čarodějnictví je černá magie!

 

            Toto tvrzení není zas až taková blbost, protože čarodějnictví někdy může využívat černou magii. Záleží hlavně na osobě, která čarodějnictví provozuje. Většina čarodějnic (a čarodějů) používá výhradně bílou magii, protože jsou přesvědčeni, že zlo je špatné a škodí i tomu, kdo ho využívá pro svůj prospěch. Takže si rozmyslete, jestli chcete páchat zlo nebo dobro ještě před tím, než začnete s čarodějnictvím.

            Většina čarodějnic (a samozřejmě čarodějů) používá své schopnosti k pozitivní pomoci druhým a nalezení harmonie v životě.

 

Náboženství wicca je velice prastaré!

 

Vůbec není prastaré, i když se tak na první pohled tváří. Samozřejmě můžete namítnout, že magie a vše ostatní, co wicca zahrnuje je staré jako lidstvo samo, což je naprostá pravda. Ale wicca vznikla v posledních několika desetiletích v Británii jako součást ezoterického hnutí New Age. Je to náboženství, které si vypůjčuje různé tradice od různých kultur, ale samo vlastně nemá žádnou historii. Tváří se (překvapivě) jako jakési původní keltské náboženství, protože vzniklo na území, kde Keltové žili a také od nich převzalo různé mýty a tradice.

Wicca se často zaměňuje s čarodějnictvím, ale přitom je to něco jiného – i když dost podobného ve své podstatě.

 

 

Magie

 

            Magie je vyčerpávající!

 

            Magie nikdy není vyčerpávající – ani léčení. Mágové a léčitelé totiž ke své práci využívají energii z univerza, kterou z něj čerpají. Nepoužívají svou energii, aby něčeho dosáhli.

            Některým začátečníkům se přesto může stát, že se po magii nebo podobné činnosti mohou cítit unaveni. To proto, že ještě nepřišli na to, jak čerpat energii z okolí, a proto se snaží vysát síly ze sebe. Ale to není správné a ani účinné. Jestliže se po magii nebo léčení cítíte unavení, děláte to špatně.

 

Magie vždy zajistí úspěch!

 

            Magie je skutečně velmi dobrým prostředkem, který vám může pomoci v dosahování vašich cílů. Ale většinou nefunguje, pokud pro splnění svých snů něco neuděláte i v obyčejném světě. Univerzum za vás nemůže vyřešit všechno. Jestliže pro lepší splnění kouzla něco podniknete, máte lepší vyhlídky na uskutečnění svého záměru a zároveň dáváte univerzu najevo, že skutečně víte, co chcete. To je také důležité. Nemůžete provádět magii na něco, když ani pořádně nevíte, co to má být.

            Magie se skládá ze dvou složek: nehmotné a hmotné. Nehmotná složka obsahuje veškerou energii, kterou vyšlete v rituálu. Hmotná složka znamená, že vy sami musíte něco změnit v reálném životě, aby kouzlo mohlo působit. Celá magie se provádí k podpoře energie, která vám umožňuje splnit, co si přejete. Ale tato energie na oplátku také vyžaduje jistou podporu, aby mohla působit na správném místě a požadovaným způsobem. Někdy musíte vést rozhovor s určitou osobou, abyste takzvaně připravili vhodné prostředí pro energii kouzla nebo musíte dát výpověď v práci, abyste se odpoutali od té staré a mohli najít nějakou novou lepší. Jindy stačí pouze pevně věřit, že kouzlo bude fungovat a dosáhnete svého.

 

Při novu se provádí temná magie!

 

            Jasně si pamatuji, kde jsem četl podobnou větu. Hned, jak jsem ji zahlédl v jinak docela slušné knize, jako by mi to vyrazilo dech.

Když je noc temná, protože nezáří měsíc, neznamená to hned, že máte dělat černou magii, protože se to údajně hodí. Navíc ve skutečnosti se to vůbec nehodí, protože nov je normální měsíční fáze jako každá jiná. Je to čas odpočinku a klidu. Takže byste spíše měli plánovat další magické nebo věštecké aktivity pro příští období nebo dělat nějaká uklidňující kouzla. V žádném případě černou magii nebo nějakou jinou blbost!

Také je dobré začínat při novu nové projekty, protože nov symbolizuje začátek. S přibývajícím měsícem bude vaše práce získávat potřebnou energii a vrcholu dosáhne při úplňku. V té době máte největší naděje na epochální úspěchy.

 

 

Věštění

 

            Při věštění musíte vždy položit jednu konkrétní otázku!

           

            Většinou se pokládá jedna konkrétní otázka. To z toho důvodu, abyste věděli, na co přesně se ptáte, a tedy, co máte ve výkladu hledat (jaké užitečné informace můžete očekávat). Vždycky ale není jednoduché, vymyslet jenom jednu výstižnou otázku, když se ptáte na situaci, která vyžaduje více provázaných otázek, které se přímo doplňují nebo jsou na sobě různě závislé. Potom stačí zadat téma, které všechny otázky obsahuje a ty se mohou objevit všechny současně v jednom výkladu.

 

Věštec nikdy nesmí věštit sám sobě!

 

            Tímto argumentem se ohání skutečně velké množství dokonce i profesionálních věštců. Ale je to naprostá pitomost, protože věštec může a smí věštit sobě. Jak chcete začínat s věšteckou praxí bez otázek, které byste se mohli snažit zodpovědět? Pravděpodobně si od vás nikdo nenechá věštit jen tak, když mu řeknete, že jste to nikdy nedělali a tohle je jenom na zkoušku, protože se to potřebujete naučit. No, ale kde tedy brát otázky? Odpověď je naprosto jednoduchá. Ptejte se sami na to, co vás zajímá. Nejlépe se ptejte na svůj život.

            Někteří věštci si i přesto netroufají věštit sami sobě. To proto, že k sobě samotným nedokáží být upřímní. Vyjde-li jim ve věštbě něco, co se jim nelíbí, schválně si (třeba i nevědomě) vyloží informace obráceně, aby pro ně byly příznivé. To ale není správné.

 

            Věštecké pomůcky musíte uchovávat v černém hedvábí. Při věštění musíte mít speciální ubrus, svíce, kadidlo atd!

 

            Ne, ne, ne! Nic z toho nemusíte. Záleží na vás, jak k věštění přistupujete a jak ho prožíváte. Vaše pomůcky nejsou žádný poklad, takže je nemusíte skoro až nábožensky uctívat. Jsou to prostě obyčejné věci, které vám usnadňují získávat potřebné informace, které byste ze sebe jinak horko těžko dolovali. Samotné pomůcky nejsou nic magického. Ony nemají žádnou kouzelnou moc, slouží pouze jako dobrá inspirace pro vaši intuici. To, že něco víte, je způsobeno vaším nižším já. Je naprosto jedno, s čím věštíte. Dokonce nemusíte používat vůbec žádné pomůcky, když na to přijde.

 

            Věštby nikdy nelžou!

 

            Toto je naprostá pravda. Ale když nelžou, jak tedy vysvětlíte, že někdy se prostě nesplní? Většina lidí totiž této větě přisuzuje úplně jiný význam, než jaký nese ve skutečnosti. Pokud tuto větu chápete takto: „Věštby se vždy splní.“, je to špatně. Věštby nemají žádnou povinnost se vždy splnit. Záleží na současné situaci a vašem rozhodnutí. Věštby vám ukáží, jak bude pravděpodobně vypadat nejbližší budoucnost, pokud se u vás nebo ve vašem okolí něco nezmění. Je to jakási pomůcka, abyste lépe chápali, co se kolem vás děje. Kdykoli můžete ovlivnit budoucnost, kterou vám ukáže věštění. Stačí se jenom vhodně rozhodnout a podle toho jednat nebo předejít předpovídané katastrofě. Nakonec je vlastně dobré, když se věštby občas nesplní, že?

 

 

Nadpřirozené bytosti

 

            Bojte se padlých a jiných zlých andělů!

 

            Andělé nemohou být zlí. Jejich nejhlubší podstata je dobrá a neexistuje, aby byl některý anděl stvořen jako dobrý, ale rozhodl se, že bude páchat zlo… nebo tak nějak. Nebo aby byl dokonce stvořen jako zlý.

 

Všechny nadpřirozené bytosti si musíte představovat tak, jak vám to předkládají pohádkové nebo jiné podobné knihy!

 

            Vůbec nezáleží na vzhledu nadpřirozených bytostí. Jediný tvor, kterému by na tom molo aspoň trochu záležet jste vy, protože když komunikujete s něčím, co si nedokážete představit, je to těžké. Vzhled těchto bytostí si můžete určit sami a klidně to může být i něco velmi, velmi extravagantního. Tato představa je jenom pro vás, abyste mohli navázat lepší vztahy. Opravdové podoby nadpřirozených bytostí se asi nikdo z nás jen tak nedozví. A proč bychom mermomocí chtěli vědět, jak která bytost vlastně vypadá, když bychom potom mohli být zklamaní a nebo by se nám třeba vůbec nelíbily?

 

 

 

Takže vidíte, co všechno se dočtete nebo doslechnete i od profesionálů. Přemýšlejte nad vším novým, co se kdesi dozvíte. Raději si informace ověřujte, abyste nežili v bludech. Nevěřte všemu, co je psáno (hlavně na internetu – ale to myslím neplatí o těchto stránkách).

autor: Dani

13.03.2015 10:42:05
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one