Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Interpretace čarodějnické násobilky

 

Musíš to pochopit!

Desítku z jedničky vyrobit

a dvojku nech odejít,

trojku vyrovnej

a bohatství si uchovej.

Čtyřku pusť ke křížku!

Z pětky a šestky –

jak dozvíš se od moudré kněžky –

sedmičku s osmičkou uděláš,

tím dobré dílo vykonáš:

A devět je jednou

a deset žádnou.

To k násobilce malé

čarodějů krále!

 

Řekli jsme si, že k tomu, abyste veršům porozuměli, musíte si pohrát s tarotem. Podívejme se tedy na jednotlivé karetní hodnoty obsažené v básni. Pracujeme s velkou arkánou.

 

10 (Kolo štěstí) – 1 (Mág)

2 (Velekněžka)

3 (Císařovna)

4 (Císař)

5 (Velekněz) – 6 (Milenci)

7 (Vůz) – 8 (Síla)

9 (Poustevník)

0 (Blázen)

 

            Nejlépe uděláte, když si na stůl před sebe vyložíte všechny karty v pořadí, jak jdou za sebou v básni.

Abyste zjistili pravý význam veršů, musíte trochu počítat.

V prvním řádku máme číslice 10 a 1. Desítka je číslem představujícím Kolo štěstí a jednička je v tarotu karta Mág. Odečtete-li 1 od 10 dostanete 9, což je Poustevník. Z toho vyplývá, že každý mág, který dobře chápe principy magie a dokáže je správně a efektivně využívat, může ovládat svůj život a budoucnost k obrazu svému. Ale mág je zároveň poustevník (tato karta leží mezi Kolem štěstí a Mágem). Abyste v magii něčeho dosáhli, musíte nejprve hodně studovat a experimentovat. Mág je celý svůj život poustevníkem, který hledá v životě pravdu. Na začátku studia duchovna a magie se vydává na dalekou celoživotní cestu za poznáním, což by měl mít na paměti už v prvních dnech, kdy se vrhá do ezoteriky. Ezoterika je skutečně studium na celý život! Ne každý se dostane až na konec cesty. Je to opravdu velice náročné, což vám potvrdí každý, kdo se ezoterice vážně věnuje.

Dále tu máme číslo 2. To je v tarotu Velekněžka. V básni se píše „dvojku nech odejít“, což znamená, že Velekněžka představuje osobu, která začínající ezoteriky vede k poznání. Může to být kniha pro samouky nebo nějaká jiná osoba, kterou znáte a která vás učí pod svým dozorem. Musíte se zkrátka osamostatnit a studovat hlavně sami. Až se z vás stane odborník, nebudete již nikdy potřebovat pomoc od vašeho učitele.

Ale Velekněžka představuje kromě toho také tajemství. To znamená, že se nemáte bát zkoušet nové věci a objevovat pravý smysl života a celého duchovna. Odhalte jednoduše tajemství ezoteriky.

Odečtele-li od devítky dvojku, vznikne vám sedmička - Vůz. To značí, že pokud skutečně budete v ezoterice pracovat sami a nebudete se už spoléhat na učitele, posunete se zase o velký kus dopředu ve vašem studiu. Jste na správné cestě.

V dalším řádku je trojka - Císařovna. Máte ji vyrovnat. To znamená, že se s ní máte ztotožnit, ať jste žena či muž. Císařovna je osoba, která je mocná, sebevědomá, laskavá, pozitivně smýšlející. Její největší bohatství, které si máte – podle následujícího řádku uchovat – spočívá v tom, že pochopila už dávno, že pravé bohatství nejsou peníze, palác, šperky, moc nad ostatními lidmi… Vidíte snad na obrázku něco takového? Ne! Pravé bohatství Císařovny se skrývá v moudrosti, spravedlnosti, vůli, laskavosti, pochopení a dobrých vztazích. To vše korunuje jedna super záležitost, kterou je: LÁSKA, kterou máte rozdávat na každém kroku. A z toho plyne Císařovnina moc nad ostatními lidmi. Pokud budete jako ona a budete se tak chovat i vůči okolí, můžete pozitivně ovlivňovat i ostatní lidi, kteří se s vámi setkají. Stanete se lepším člověkem a můžete tedy i ostatním pomoci dostat se na správnou cestu. Není to paráda, když víte, že díky vám se i některým dalším lidem zdokonalil celý život?

Trojku máte vyrovnat, což mimo jiné znamená, že máte od sedmičky – která vám vyšla minule – odečíst čtyřku. To je ostatně napsáno v dalším řádku: „Čtyřku pusť ke křížku!Čtyřkou se totiž rozumí karta Císař. Opak Císařovny. Osoba, která vládne mocí, ale často krutou a někdy i možná nespravedlivou. Když něco chce, musí to mít. A hned! To není správné. Nemáte všeho dosahovat přes mrtvoly. Nebuďte zbytečně zbrklí a agresivní. Hlavně to platí o vašem studiu. Buďte trpěliví, protože trpělivost přináší růže – jinými slovy povahu moudré Císařovny (člověk s takovým charakterem je růží mezi trním). Važte si citů a snažte se projevovat je vůči okolí. Všímejte si, co k vám vyzařují okolní lidé a nebuďte k tomu lhostejní.

Máme za sebou první část básně. Jsem si jistý, že jste tomu porozuměli. Můžeme pokračovat dále.

Dalšími kartami, které jsou v básni obsažené, jsou pětka – Velekněz a šestka – Milenci. Následně máte přičíst dvojku ke každé číslici, protože abyste dostali z pětky sedmičku a z šestky osmičku, musíte něco přičíst – a tímto číslem je dvojka. Dále máte ostatně nápovědu, že to má být právě dvojka, což je ta zmiňovaná moudrá kněžka. To má spojitost zase s tím veršem, kde je vám razeno, že Velekněžku máte nechat odejít. Máte se nejlépe sami postavit na její pozici a šířit i mezi ostatní lidi pozitivní myšlenky. Karta Velekněz znamená, že se jím máte stát pro ostatní lidi kolem vás. Máte být učitelem, který si uvědomuje pravé hodnoty v životě a těm učit ty, kteří mají zájem. Tím se také dostanete hodně dopředu ve svém úsilí. To symbolizuje sedmička – Vůz.

šestky máte dostat osmičku. Šestka jsou Milenci a osmička Síla. Z toho vyplývá, že získáte velkou moc a sílu z lásky. Ať už milujete jednu osobu nebo všechny na světě, máte bohatství a sílu z toho pramenící. Vaším úkolem je učit i ostatní lidi kolem vás milovat. Je o dost lepší milovat, než být milován, i když jistě víte, že tyto dvě záležitosti se doplňují.

V následujícím řádku vidíte, že tím, vykonáte dobro – a je to tak.

A jsme skoro na konci a zároveň zase na začátku, protože zde se praví: „devět je jednou…“. To opět znamená, že Mág je zároveň Poustevníkem, který hledá dobro a lásku.

„…a deset žádnou.Desítkou se rozumí Kolo štěstí, aneb váš osud. Žádná je nulaBlázen. Desítka je dokonalé číslo, které v sobě obsahuje všechny ostatní číslice od jedné do devítky, o kterých je řeč v básni. Stejně tak karta Blázen v sobě obsahuje všechny karty velké arkány. Z toho vyplývá, že vše je jednota, jak praví univerzální zákon.

Blázen představuje vás, kdo jste na počátku vaší životní a studijní cesty. Desítka je váš osud, který máte podle ezoterického učení pouze ve vlastních rukou. Můžete se svobodně rozhodnout, jak s ním naložíte. Jestliže se rozhodnete pro studium ezoteriky, nic a nikdo vám nebude bránit v tom, abyste s tím po nějaké době skončili a zahodili vše dobré, co jste se z něj naučili pro život. Ale v tom případě byste se zachovali jako naprostý blázen, kdybste si tuto moudrost nevzali k srdci.

 

Pochopíte-li správně čarodějnickou násobilku, stanete se jedním z nejlepších a nejmoudřejších čarodějníků. Tak si to pamatujte a zkuste se tím řídit.

Vězte, že pokud si přečtete mou interpretaci, kterou vám zde předkládám, neznamená to, že jste automaticky pochopili smysl života a veškeré principy ezoteriky. Abyste z toho něco získali, musíte se tím také řídit a skutečně to pochopit srdcem, protože jinak jste to četli úplně zbytečně a chováte se a myslíte dětinsky jako... no, jako Blázen.

 

Tak vidíte, jaký to byl koumák, ten Goethe, když všechna moudra světa nacpal do jedné krátké jednoduché básničky.

autor: Dani

13.03.2015 09:38:47
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one