Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Jak pěstovat vizualizaci

Jak pěstovat vizualizaci - obrázek

Jak pěstovat vizualizaci - obrázek

 

Někteří lidé jsou od přírody nadáni velkou fantazií a vizualizačním talentem. Pro ně představy nejsou žádný problém a je to prostě hračka. Ale někdo s něčím takovým může mít nepředstavitelné potíže. Pokud je to zrovna váš případ nevěšte hlavu, protože celá vizualizace se dá natrénovat a není to tak náročné. Ale musíte se tomu opravdu věnovat.

Vhodné pro trénování vizualizace je čtení knih. Představivost potom pracuje úplně sama. Ale v dnešní době skoro nikdo nečte, a když už, tak většinou žádné knihy. Takže můžete zkusit následující cvičení.

 

První cvičení

 

Toto cvičení je určeno pro osoby s (téměř) nulovým vizualizačním talentem. Je to první krok k úspěšnému zvládnutí představivosti.

 

Pohodlně si sedněte na místo, kde nebudete nikým a ničím rušeni. Rozhlédněte se kolem sebe. Vyberte si jakýkoli předmět z vaší blízkosti (je dobré, provádět cvičení ve vašem vlastním pokoji, kde všechny své věci důvěrně znáte). Pořádně si tento předmět prohlédněte. Až nabudete dojmu, že znáte každý sebemenší detail věci, zavřete oči a zkuste si tento předmět vybavit v mysli. Vzpomeňte si, jak přesně věc vypadá: jakou má barvu, tvar, strukturu… Prostě všechno o ní.

Potom přejděte na jiný předmět. Vyberte si zase jinou věc a pokuste se o to samé jako s první věcí.

Takto trénujte do doby, než si budete jisti, že si za každých okolností dokážete vybavit tyto věci.

 

Druhé cvičení

 

Vymyslete si nějaké jednoduché téma. Třeba jaro v přírodě. Určili jste si téma a teď si budete v mysli vybavovat všechno možné, co souvisí s daným tématem. Teď už musíte zapojit více fantazie. Nechte mysl, aby samostatně pracovala a navrhovala vám jednotlivé obrazy. Toto cvičení se provádí na základě asociací. Správné obrazy jsou takové, které vás napadnou ve spojení s určitým tématem jako první.

Jakmile se vám v hlavě objeví nějaká věc nebo výjev, zkuste ho na chvíli zastavit a prohlédnout si ho. Nemusíte na obrazech hledat detaily. Jestliže první, co vás napadne, bude květina, měli byste být schopni určit aspoň její druh. Určete si, jestli se jedná o pampelišku nebo macešku a trochu si ji prohlédněte. Čím více detailů pochytíte, tím lépe.

 

Třetí cvičení

 

To se vám bude líbit, pokud máte nějakého domácího mazlíčka. Jestliže žádného nechováte, potom si vystačíte se svým oblíbeným zvířetem (klidně to může být třeba krokodýl nebo dinosaurus nebo nějaké mytologické neskutečné zvíře).

 

Vybavte si svého oblíbeného domácího mazlíčka (psa, kočku, králíka, ovci, koně – prostě zvíře, které máte rádi) nebo vaše libovolné oblíbené zvíře. Vzpomeňte si, jaké barvy má srst nebo kůže vašeho zvířete. Zkuste vidět v mysli, jak se vaše zvíře pohybuje (u vás doma, v parku před domem, na louce). Vybavte si způsob jeho chůze, běhu atd. Jistě víte nejlépe, jak se pohybuje váš miláček.

Teď to začíná být trochu složitější, protože si budete představovat, co cítíte rukama. Představte si, že zvíře hladíte. Co cítíte? Jakou strukturu má jeho srst nebo kůže? Je měkká nebo tvrdá? Hladká nebo hrubá? Pokud jste na zvolené zvíře v životě nesahali (když jste si vybrali třeba krtka nebo jelena), nezáleží na skutečnosti. Prostě si představte, jak by kontakt s takovým zvířetem vypadal.

 

Čtvrté cvičení

 

Toto cvičení je dost obtížné. Musíte totiž zapojit ještě mnohem více fantazie a ne každému se toto cvičení bude dělat dobře. Také je při tomto cvičení důležité, umět udržet jednotlivé představy v mysli, abyste je mohli dále rozvíjet.

 

Vymyslete si nějaké oblečení, které byste chtěli mít na sobě. Klidně to může být něco hodně neobvyklého – z pohádky nebo ze sci-fi filmu atd. Představte si, že to máte skutečně na sobě. Jak se v tom cítíte? Z jakého materiálu je to celé vyrobeno? Jaké detaily se vám líbí nejvíce? Proč jste si vybrali zrovna takovýto styl? Nebrání vám nějaká část oděvu v pohybu?

Zkuste si nejprve navrhnout nějaký obleček pro sebe a jestli umíte aspoň trochu kreslit, přeneste si ho na papír. Nebo si ho zkuste názorně vytvořit v nějakém počítačovém programu.

 

Páté cvičení

 

Představte si sebe v nějaké neobvyklé situaci. Například při skoku s padákem z letadla nebo si vymyslete, že vykonáváte nějaké zajímavé zaměstnání, nebo si představte sebe jako hrdinu vašeho oblíbeného filmu nebo jiného příběhu. Jak se při všem, co v představě děláte, cítíte? Co vidíte, slyšíte, jaké máte emoce? Jak byste řešili nějaké nečekaně vzniklé situace? S jakými lidmi nebo bytostmi byste se setkávali.

 

 

Další cvičení si můžete vymyslet sami. Pokud dojdete ve svém tréninku úspěšně až sem, budete si umět představit i nepředstavitelné.

 

A kde a kdy je nejlepší věnovat se cvičením? To záleží samozřejmě na vás, ale já navrhuji tak hodinu nebo dvě v posteli před spaním, kdy si na chvíli můžete dovolit vypustit z hlavy všechny starosti všedního dne a zklidníte tok myšlenek. Uvidíte, že se vám bude dobře usínat. Ani si toho nevšimnete a budete spát jako dudci.

autor: Dani

13.03.2015 09:32:24
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one