Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg
Magické symboly - obrázek

Magické symboly - obrázek

            Jistě každý zná nějaký ten magický symbol – a nemusí to být zrovna mág nebo jiný odborník na ezoteriku. Magických symbolů existuje spousta.

 

K čemu se symboly používají

 

            Uplatnění najdou hlavně v magii. Usměrňují energii správným směrem, což je velice důležité. Jak byste chtěli něčeho dosáhnout, pokud byste vyrobili množství energie, ale zároveň byste nevěděli, kam ji máte poslat nebo jakým způsobem to máte provést. Zde vám hodně pomohou právě symboly.

            Každý symbol něco zastupuje. Většinou jsou to abstraktní pojmy, které lidem symboly přibližují, aby se na ně mohli lépe soustředit a pracovat s těmito energiemi.

            V mysli přesně víte, proč jste vybrali právě jeden symbol. Znáte jeho povahu, vlastnosti, význam, energii. Máte s ním spojeny myšlenky na cíl, kterého chcete dosáhnout a jste přesvědčeni, že s pomocí energie daného symbolu se to podaří. Na chvíli si vypůjčíte energii symbolu a pošlete ji tam, kde ji potřebujete.

            Se symboly souvisí slovo elixír. Není to žádný odporně páchnoucí nazelenalý tekutý produkt magie. Je to označení pro symboly.

 

Druhy symbolů

 

            Existuje jich celá řada:

 

            Všeobecně známé – Znají je lidé po celém světě a hlavně v minulosti byly hodně využívány třeba i jako ornamentální výzdoba v architektuře nebo jako vzor na látce a tak podobně. Takovými symboly se mohou stát úplně obyčejné věci každodenního života (rostliny, zvířata, předměty…). Často se věřilo, že pokud se nějaký takový symbol vyskytne na určitém místě, je to zlé nebo dobré znamení. Například když přes cestu přeběhne černá kočka. Nebo se takové symboly vyskytují ve rčeních. Třeba právě: Je pyšný jako páv. To znamená, že páv je vnímán především jako symbol pýchy, ješitnosti, domýšlivosti atd.

 

            Astrologické – Takové symboly se, jak už název napovídá, používají v astrologii. Ale také mágové s nimi pracují. Používají totiž astrologické energie. K lepší vizualizaci takové energie pomáhají astrologické symboly. Jsou to sluneční a měsíční znamení, různé značky pro konstelace planet a jiných vesmírných těles…

 

            Magické – Do této kategorie patří známý pentagram, hexagram, heptagram a další. I živly mají své symbolické podoby. Kreslení takového jednoduchého obrazce má rituální význam – a ještě lepší a magičtější je, když se dá symbol nakreslit jedním tahem.

 

            Alchymické – Alchymie je věda, která už dnes není tolik populární jako v dřívějších dobách. Ale její symboly se zachovaly a používají se dodnes v magii. I většina dalších druhů symbolů pochází právě z alchymie.

 

            Písmenné – To jsou symboly, které si můžete sami vytvořit například pomocí hermetické růžice nebo jiné podobné pomůcky. Prostě vezmete hermetickou růžici a tužku. Uvolníte se a intuitivně začnete kreslit na hermetickou růžici jedním tahem obrazec, který zvolí vaše ruka. Takový obrazec má podobu různě vedených úseček spojujících různá písmena. Nakonec přečtete název symbolu, který jste vytvořili a můžete ho použít v magii.

            Nebo si jednoduše zvolíte bez jakýchkoli pomůcek pár písmen abecedy. Může to být vaše jméno, jméno někoho jiného, počáteční písmena slov vašeho zaříkadla nebo cokoli jiného, co se hodí pro váš záměr. Písmena různě pospojujete k sobě, jak vás napadne a také aby se vám vzniklý obrazec líbil.

            Existují také magické abecedy obsahující jeden symbol pro každé písmeno. Můžete takovou abecedu použít podobně jako v předchozím návodu nebo prostě můžete použít jenom jeden symbol představující jedno písmeno.

autor: Dani

13.03.2015 09:57:48
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one