Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

 

            Magický deník – dost známý pojem. I přesto hodně lidí vlastně ani neví, co to má být a jak to má správně vypadat.

 

            Magický deník je sešit nebo kniha, kam si mág zapisuje své magické operace a různé dojmy například z meditací, věštění, léčitelství a podobně. Dají se do něj zapisovat nové ezoterické poznatky, zkušenosti… Prostě vše, co by mohlo nějak pomoct i v budoucnu při cestě k duchovnu. Je to moc dobrá věc. Ale má cenu jenom pro jejího majitele.

            Záleží jenom na vás, jaký styl bude mít váš magický deník. V dnešní době ho můžete psát i na počítači nebo jiném elektronickém zařízení. (Ale to považuji za dosti nepraktické řešení.)

            Není ale žádnou podmínkou, aby si každý, kdo se aspoň trošku věnuje ezoterice, musel vést takový deník. Vůbec to není povinné. Každý se musí sám rozhodnout, jestli pro něj deník má smysl nebo ne. Například já jsem si ze začátku deník psal, ale potom mi to začalo připadat zbytečné, tak jsem toho nechal. Jde to i bez toho.

 

Zápis magie

 

            Správně byste si měli do deníku zapisovat vše, co souvisí s vaší magií a dalšími ezoterickými aktivitami. Pouze tak vám může být deník později k užitku. Poctivě byste tam měli psát podrobnosti o každém kouzle nebo aktivaci pomůcek, odaktivaci pomůcek, zrušení kouzel. Každý zápis by měl obsahovat datum a přesný čas vykonání magické operace, použité pomůcky, detailní popis průběhu krok za krokem (nejlépe v očíslovaných bodech), účel magické práce a všechny síly, které při rituále působily.

            Proč psát toto všechno? Není to příliš komplikované? Vždyť mohu zaznamenat jenom datum a účel.

            Ne, to je špatně! Deník působí jako kontrola, zda magii provádíte správně. Napíšete-li do něj přesný postup se všemi detaily, můžete po čase zjistit, zda kouzlo fungovalo či nikoli. Pokud se vám nesplnilo, o co jste usilovali, potom snadno zjistíte, kde jste udělali chybu.

            Jestliže potřebujete zmírnit působení nějakého vlastního kouzla, které jste před nějakou dobou provedli, nebo kouzlo potřebujete úplně zrušit nebo upravit, znovu se vám hodí přesný postup v deníku. Podíváte se, jak kouzlo probíhalo a uskutečníte ho znovu, pouze s některými úpravami.

            Nejlépe deník využijete, pokud se ezoterice věnujete skutečně dost často na to, abyste si nepamatovali, kdy jste jaké kouzlo dělali a jaký mělo účel.

            V opačném případě – tedy pokud jste spíše sváteční mág – dovolím si tvrdit, že je docela zbytečné, abyste si nějaký deník psali.

 

            Pomocí poctivě vedeného deníku můžete sledovat, jak se zlepšujete v tom, co studujete a dosahujete svých cílů, které jste si stanovili.

           

Ostatní zápisy

 

Do deníku můžete zapisovat i různé jiné věci než jenom magii. Je dobré, když budete zaznamenávat své postřehy a vlastní poznatky, které jste sami vyzkoumali, protože vaše skálopevné přesvědčení o různých skutečnostech, které se kolem vás vyskytují, se mohou časem měnit (a ne málo!). To si pište!!

 

Všechny zápisy můžete vést pomocí magické abecedy. Existuje jich dost. A nebo si můžete vymyslet nějakou svoji originální a můžete své poznámky takto šifrovat, aby je nikdo jiný nemohl číst. Působí to potom ještě magičtěji. Jenom nesmíte nechat někde volně ležet klíč k vaší abecedě, aby ho třeba někdo nenašel… :)

Samozřejmě zápisy můžete provádět v běžné abecedě. Je to jednodušší a rychlejší.

autor: Dani

13.03.2015 09:56:11
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one