Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Práce se svícemi

 
            Důležitou magickou pomůckou jsou také svíce. Můžete provádět klasickou nebo dokonce i svíčkovou magii. Tyto dvě techniky se liší hlavně způsobem používání svící a někdy i počtem použitých svící v rituále. Svíčková magie se soustřeďuje na svíce jako na hlavní pomůcky. Smíte jich použít několik a hodně záleží na jejich barvách. Při klasické magii ale vůbec nemusíte použít žádné svíce. To záleží na vás. A když už nějakou použijete, je lepší, když je to jenom jedna.

Svíce dodávají kouzlům určitou tajemnou atmosféru (nejlépe pokud čarujete večer, když je tma) a symbolizují různé záležitosti. Jestliže nechcete pracovat se svícemi, například protože se bojíte, že byste mohli být nešikovní a podpálit dům, stačí když běžnou svíci nahradíte třeba jejím pěkným obrázkem nebo lampičkou nebo si vyrobte z různých materiálů jakousi imitaci svíce, kterou ovšem nebudete zapalovat :-). Bude to jenom jakási dekorace. Nebo pokud máte problém s představami v hlavě, můžete si k rituálu vzít i pravou svíci, ale prostě až dojde na věc, nebudete ji zapalovat, ale místo toho si plamen na ní pouze představíte.

            Měl bych se také zmínit o barvách ve vztahu ke svícím. Každá svíce určité barvy symbolizuje něco jiného a používá se k jiným účelům. Následující přehled vám pomůže při výběru svící ke kouzlům:

 

Zelená – peníze a majetek

Černá – zbavení se negativity

Červená – odstranění nepříjemností, podpora lásky

Žlutá – smůla

Fialová – zrušení vlastního kouzla, kletby, duchovní rozvoj

Modrá – uspořádání různých záležitostí, vyřešení

Oranžová – úspěch

 

            Funguje to takto: Dejme tomu, že hodláte udělat kouzlo, které vám pomůže získat majetek. Vyberete zelenou svíci a použijete ji při vaší magii. Je to jednoduché, že?

            Jestliže nemáte barevné svíce nebo s nimi nechcete pracovat, stačí, když si vezmete bílou svíci. To je totiž u svící univerzální barva. Nechcete-li použít třeba černou svíci, protože černá barva ve vás vyvolává negativní pocity a myslíte si, že by toto mohlo nepříznivě ovlivnit kouzlo, nebo jste černou svíci jednoduše nesehnali (protože tu skutečně jen tak nenajdete v každém obchodě), postačí úplně stejně bílá. Barvy svící jsou pouze pro vás, abyste ve svících lépe viděli záležitost, kterou mají zastupovat. Potom si lépe uvědomíte, za jakým účelem kouzlo provádíte. Proto se dá použít jakákoli svíce pro jakékoli kouzlo. Vůbec totiž nemusíte hledět na barvy. Prostě vezmete, co je po ruce. Ale nejlépe v tomto případě bílou barvu.

            Abyste dosáhli lepších výsledků, můžete působení svící ještě podpořit tak, že svíci potřete nějakým speciálním olejem, který odpovídá vašemu záměru. Takových olejů existuje ohromná spousta, takže je tu nebudu všechny vypisovat. Většinou takové oleje obsahují bylinné složky nebo také koření atd. Nemáte-li speciální olej, postačí úplně běžný parfém nebo olej na vaření.

Je dobré řídit se jistými pravidly při aplikaci oleje na svíci. Samozřejmě je řeč o tenkých vysokých svících. Chcete-li něco přivolat, potřete svíci shora dolů nebo shora do poloviny a zespod také do poloviny. Chcete-li se něčeho zbavit, potřete svíci zespoda nahoru. Chcete-li se něčeho vyvarovat, potřete svíci od středu nahoru a od středu dolů. Vždy musíte mít potřenou celou svíci. Nejde to, abyste natřeli jenom její polovinu.

            Se svícemi se v magii většinou pracuje tak. V rituále je potřete olejem (ale nemusíte) zapálíte a vyslovíte nějaké zaklínadlo. Dokončíte rituál a vše, co k tomu patří a nakonec svíci necháte dohořet úplně do konce.

            Jistě, že smíte používat i čajové svíce (dokonce existují v různých barevných provedeních), ale ty se nedají natírat olejem. Tak si to dobře rozmyslete.

            Svíce symbolizují určitou věc nebo záležitost ve vašem životě. To už víte. Ale nevíte, že si máte představit, že jak svíce hoří a postupně ubývá, naplňuje se váš záměr. To znamená, že se samovolným zhasnutím svíce je vše zařízeno tak, jak jste plánovali. Ale nečekejte zázraky. To se týká jenom duchovní části kouzla. A kouzla, jak už asi také víte (nebo vám právě došlo), se skládají ze dvou složek: duchovní a materiální. A proto abyste váš záměr realizovali také ve skutečnosti, musíte pro to něco udělat také v obyčejném životě.

            Pokud po skončení rituálu nemůžete nechat dohořet úplně celou svíci do konce na jeden zátah, vůbec nic si z toho nedělejte. Prostě svíci uhaste – nejlépe třeba speciálním zařízením k tomu určeným nebo kusem alobalu, abyste se nespálili, a znovu ji zapalte, až ve chvíli, kdy ji budete mít celou dobu pod dozorem. Raději nenechávejte zapálené svíce doma, když tam nejste. To by mohlo být nebezpečné.

            I při manipulaci se svícemi při rituále buďte opatrní. Skutečně není žádná legrace, když vám třeba vypadne hořící zápalka z ruky na koberec :-).

autor: Dani
13.03.2015 09:54:23
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one