Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Vizualizace

 

Co je vizualizace?

 

            Vizualizace znamená představování si různých předmětů nebo činností v mysli. Ale jaký význam má nějaké představování si něčeho v magii?

            Hlavním principem magie je práce s energií. Ta se musí vyvolat nebo nějakým jiným způsobem získat a nasměrovat do požadovaného cíle. To vypadá jednoduše, ale má to jeden háček. Energie bývá totiž většinou neviditelná. Jak chcete pracovat s něčím neviditelným, když ani nevíte, jak to vypadá? Nejjednodušším návodem jak na to, je právě vizualizace. I s neviditelnými, ale přesto skutečnými věcmi, se dají dělat divy.

 

Jak vizualizace funguje?

 

            Bez představování si nemůžete provádět žádnou magii. Myšlenky jsou to hlavní, o co tu jde. Každý rituál musíte uskutečnit a prožívat hlavně ve své hlavě. Neupínejte se zbytečně na pomůcky. Ty vám hodně usnadní celou práci, ale mějte na paměti, že magii za vás nezařídí a ony samy také neumí usměrňovat energii. Tohle vše totiž neumí nikdo jiný než vy se svou představivostí.

            Vaše vizualizace podporuje energii v jejím působení. Čím více je vaše schopnost vizualizace rozvinutější, tím lepších výsledků můžete dosáhnout. Nakonec časem třeba přestanete používat veškeré pomůcky. Zjistíte totiž, že to vše zvládnete i bez nich a tak vás to bude i více bavit. Rituály provedené v mysli i ty klasické mají naprosto stejnou váhu a účinek. I jejich načasování se řídí stejnými pravidly.

 

Magie v mysli

 

            Jestliže budete provádět magii v mysli, nejedná se pouze o úsporné opatření (nepotřebujete pomůcky, vhodné místo, nepracujete se svícemi…). Pro některé lidi s velice rozvinutou schopností vizualizace je to dokonce jednodušší. Ve skutečnosti se vám nikdy nemůže stát, že by vám třeba vaše kouzelná hůlka zářila působením pozitivní energie, jak by se vám jistě líbilo. To by bylo velice pěkné a názorné. Viděli byste, jak energie přesně působí. Jak už jsem ale řekl, veškerá energie je neviditelná, a tak pokud chcete při magii spatřit podobné zajímavé efekty, nezbývá vám nic jiného, než si je představit. Někdy může být trochu obtížné představit si například na skutečné hůlce, kterou držíte v ruce, nějaké světelné paprsky. V tom případě uděláte lépe, když se nebudete dívat přímo na hmatatelnou hůlku, ale zavřete oči a celou scénu si představíte v mysli.

            Velikou výhodou magie prováděné výhradně v mysli je, že si ji můžete představit skutečně, jak chcete a jak se vám to líbí. K jednotlivým úkonům si přimyslíte hezké názorné efekty plné barev a zvuků (podobně jako v pohádkách). Uvidíte hranice magického kruhu a nemusíte si dávat tak velký pozor, abyste z něj omylem nevystoupili. Kruh můžete vytvořit dostatečně velký, aby se vám do něj vešlo vše, co k rituálu potřebujete. Zajímavé je, když si představíte, že celý rituál provádíte na nějakém hezkém neobvyklém místě –  třeba u kouzelného jezera, v jeskyni ozářené ohněm nebo na poušti. Na toto zvláštní místo se při svých rituálech v mysli můžete vždy vracet a provádět je všechny tam nebo můžete místo vybírat podle povahy kouzla. Pokud hodláte pracovat s živlem Vzduchu, je vhodné čarovat třeba na horách, kde je často větrno. Pracujete-li s Vodou, čarujte u jezera nebo moře…

            K rituálu můžete přizvat své magické pomocníky, které v mysli uvidíte.

            Mohlo by se vám líbit také to, že si můžete představovat i sebe. Magie by měla být něco posvátného a čistého, takže si můžete přimyslet, že během rituálu máte na sobě speciální oblečení nebo máte zajímavě slavnostně upravené vlasy. Celému rituálu to dodá ještě větší efekt a kouzlo a navíc vám to dodá sebevědomí při něm. A taky kdo by sháněl nějaké speciální roucho a zabýval se dalšími podobnými věcmi v reálném světě, když to není nutné a někdy dokonce nepraktické až nepohodlné. Kdybyste si pro rituální účely chtěli na hlavě vytvořit překrásný slavnostní účes, museli byste být hodně zruční a zabralo by vám to nemožné množství času. Jednodušší je, vše si představit a hotovo.

Vymyslete si co chcete. Hlavní věcí zůstává, aby se vám magie konala dobře, aby vás nikdo nerušil a v neposlední řadě také aby vás bavila. Magie má být zábava a ne nudná povinnost! Těch máte ve skutečném životě určitě nad hlavu, takže vám lezou krkem.

autor: Dani

13.03.2015 09:31:17
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one