Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Popularita nadpřirozených bytostí podle ankety

            Tento článek přímo vychází z výsledků ankety o nadpřirozených bytostech, ve které jste hlasovali vy – čtenáři. Měli jste vybrat z nabídky možností bytosti, které vám připadají nejsympatičtější. Neznám sice vaše osobní důvody, proč jste se rozhodli pro možnost, jakou jste zvolili, ale jisté obecné důvody, proč to tak mohlo být, existují.

            Bytosti jsou seřazeny sestupně podle počtu vašich hlasů. První skupina dostala největší počet hlasů, poslední skupina naopak nejmenší. Samozřejmě že výsledky ankety se ještě mohou měnit a toto pořadí bytostí nemusí vždy odpovídat výsledkům ankety, ale věřte, že nějaké hodně velké změny se v anketě dít nebudou. Po celou dobu, co jsem vaše hlasování sledoval, byly výsledky docela stabilní a dost vyrovnané. Obecně se dá říct, že na plné čáře zvítězili draci s jednorožci a anděly hned v závěsu. Tak tomu bude vždy za každých okolností, protože tyto bytosti jsou obecně nejvíce oblíbené mezi všemi.

            Podívejme se tedy na vlastnosti jednotlivých skupin bytostí.

 

            Podle ankety jsou nejpopulárnější skupinou nadpřirozených bytostí:

 

Draci

 

            Není divu, že zrovna draci se umístili na nejvyšší příčce. V dnešní době tato skupina bytostí zažívá opravdový boom. Teprve nedávno si lidé v Evropě připustili, že draci skutečně existují a vůbec nejsou zlí, jak se dříve věřilo. Jistě znáte draky z pohádek a evropských mýtů, kde vždy ztělesňovali zlo. Byli oškliví, hloupí, smrděli, živili se princeznami, které unášeli z jejich sídel… ale vy, kteří jste pro draky hlasovali, si toto určitě nemyslíte. Pro vás jsou draci čistá, krásná, přátelská, pozitivní stvoření.

            Možná, že k stále rostoucí oblibě draků přispěli i dávno vyhynulí dinosauři, kteří jsou v dnešní době velmi populární mezi dětmi a mladými lidmi. Vždyť právě dinosauři jsou drakům velice podobní. Lidé, kteří před dávnými dobami neměli ani ponětí, komu patřily obrovité zkamenělé kosti, které občas tu a tam nacházeli ve skalách. Mysleli si tedy, že na Zemi dřív museli žít pohádkoví draci, které lidé vyhubili, protože jim škodili. Odvětví biologie zkoumající dinosaury je prakticky novodobá záležitost.

            Úplně jiná situace byla pro draky vždy v Asii (Čína, Japonsko, Thajsko…). Tam je vždy lidé vnímali jako pravý opak evropských draků. Viděli je stejně jako my dnes a nebáli se využít jejich sil k magii a jiným podobným aktivitám.

            Draci se dělí na 4 základní skupiny podle živlů: draci vodní, vzdušní, zemští a ohniví.

            Energie draků je velmi jemná. Stává se velmi, velmi zřídka, že se drak zjeví ve viditelné podobě. Velmi dobře se s draky spojíte mentálně a jejich myšlenky a energie, které vám budou předávat bývají vždy příjemné. Spojíte-li se s drakem, můžete pociťovat zcela zřetelně chlad v místě, kde se vás drak dotkne. Přijímáte-li jeho energii, můžete chvíli cítit jakýsi chladný, ale přesto příjemný tlak v hlavě.

 

            Další velmi oblíbenou skupinou magických bytostí jsou:

 

Jednorožci

 

            Komu by se nelíbili takoví krásní tvorové jako jednorožci nebo pegasové? Jejich podoba se v průběhu staletí a tisíciletí dost měnila. Vždy nebyli tak krásní jako dnes. V současné době si jednorožce představujeme jako koně, kteří mají na čele dlouhý šroubovitě zatočený roh. Většinou bývají bílí nebo se stříbřitým nádechem, ale jsou známy i jiné barvy jejich srsti. Pegasové jsou také nádherní koně s velkými peřím pokrytými perutěmi.

            Některé druhy jednorožců mohou mít i křídla a roh na hlavě. Podobně jako některé druhy pegasů, které mohou mít křídla a na čele také jednorožčí roh.

            Energie jednorožců a pegasů je velice podobná jako ta dračí. Velice kladný vztah k nim mají zejména děti, které je dokáží vnímat za určitých okolností i zrakem.

            Jednorožec byl vždy považován za symbol čistoty.

 

Andělé

 

            Andělé jsou kapitola sama o sobě. Je jim na webu věnována celá jedna rubrika.

            Minimálně jednoho strážného anděla má každý člověk. Tento anděl se k němu připojí při narození a po celý život stojí na jeho straně. Záleží na každém, jestli se rozhodne využít nabídek svého anděla nebo ne. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale andělé vám mohou v životě hodně pomoci. Jsou to přece nadpřirozené bytosti, které vládnou magickými silami a umí leccos zařídit.

            Anděly si můžete představit, jak se vám to nejvíce líbí. Dokonce jim můžete přisoudit podobu třeba jednorožce, pegase, draka, víly, obyčejného člověka nebo prostě nějaké bytosti, kterou si sami vymyslíte. U andělů není nic nemožné.

            Když se řekne anděl, mnohým se vybaví nějaký výjev z bible nebo zářící postava zahalená v bílém vlajícím rouchu, se svatozáří kolem hlavy a velkými bílými péřovými křídly. I tak může vypadat anděl, ale to je hlavně křesťanská představa. Není to žádné dogma. Andělé totiž nepatří do žádného náboženství. Existovali dokonce ještě předtím, než nějaké první primitivní náboženství vzniklo. Některá světová náboženství jsou dokonce toho názoru, že andělé jsou oškliví.

            Spojíte-li se s andělem, může se vám stát, že pocítíte náhlé teplo uvnitř svého těla nebo někde kolem sebe. Ale můžete cítit také chlad podobně jako při kontaktování draka. Takové pocity bývají velice individuální. Každý může vnímat něco jiného.

            Často se stává, že anděl se lidem fyzicky zjeví. Setkání s ním je vždy příjemné.

 

Duchovní průvodci

 

            Duchovní průvodci bývají často zaměňováni právě s anděly, ale to je jiná skupina. Jistě, i andělé jsou duchovními průvodci, jenom to nemají v názvu.

            Duchovní průvodci jsou ještě blíž obyčejným lidem než jakékoli jiné nadpřirozené bytosti. V mnohých případech tito průvodci ani tak nejsou nadpřirozenými silami, jako jiné skupiny. Nejčastěji to totiž bývají zesnulí lidé, kteří se rozhodli, že budou pomáhat těm na Zemi. Ale mohou to být i bytosti zcela jiného druhu.

            Každý duchovní průvodce má jinou povahu a schopnosti.

            Většinou každý člověk má nějakého průvodce, ale vnímají je pouze duchovněji založení jedinci, kteří se zabývají magií, mystikou a podobnými věcmi.

            Duchovní průvodci si sami dobrovolně vybírají lidi, ke kterým se připojí. Ani nemusíte vědět, že nějakého průvodce máte. Nemusíte vědět, že jich máte například víc (a můžete jich mít opravdu hodně). Oni vám zkrátka pomáhají zcela nezištně podobně jako skuteční andělé. Můžete je k sobě přivolávat a hovořit s nimi. Můžete je žádat o pomoc při různých pozitivních aktivitách.

 

Lidé

 

            Tuto skupinu jsem do ankety zahrnul spíše ze zvědavosti. Abych se dozvěděl, jestli i obyčejní lidé bývají oblíbení… A je to tak. V anketě si vedou dost dobře. Ne nadarmo se říká o některých lidech, že jsou to andělé na Zemi. Ještě žije plno lidí, kteří se rozhodli dobrovolně pomáhat ostatním a nic za to nežádají. Prostě jenom chtějí, aby byli i ostatní stejně šťastní jako oni a k tomu se jim snaží dopomoct. Mohou k tomu využívat svých magických nebo jiných mystických schopností. Ale správný anděl na Zemi by měl dělat tyto aktivity s radostí a upřímně. A měl by vždy usilovat o dobro, ať se děje co chce.

 

Víly

 

            Vílám ještě hodně lidí zcela nedůvěřuje. Ani se nedivím. Je to velice zajímavá a komplikovaná skupina bytostí, mezi nimiž se najdou i skuteční zlomyslní raraši, kteří vždy rádi uškodí. Ale nejsou takoví všichni. Většina víl je pozitivní a je ráda, když vám s něčím pomůže a máte z jejich společnosti radost.

            Přesto si dávejte pozor, na koho v říši víl narazíte. Také byste se mohli spálit!

            Víly se dělí na velké množství druhů podle živlů, povahy, vzhledu… Jsou to přírodní duchové, kteří jsou poslední dobou lidmi opomíjeni. Nejsou už tolik populární jako dříve, protože lidé se stále více stahují do měst a míst, kde nemají takový kontakt s přírodou. Víly naleznete sice i ve městech a v domácnostech, ale dá vám to o hodně více práce. Ve městech o sobě víly nedávají dost znatelně vědět.

 

Astrální zvířata

 

            Na posledním místě se ocitla astrální zvířata. To je skupina bytostí, která dnes není tolik známá ani v ezoterice. Většina lidí ani neví, co si vlastně má pod pojmem astrální zvířata představit.

            Každý druh zvířete, které znáte z přírody (nebo z televize, zoologických zahrad, ale patří sem dokonce i mytologická zvířata) má v astrálním světě své zastoupení. Tato zvířata vám pomohou při vašich ezoterických aktivitách podobně jako andělé, víly, draci… a mnoho dalších. Stačí jenom požádat o laskavost.

            Astrální zvířata si vybírejte podle toho, jaká skutečná nebo mytická zvířata máte nejraději, protože jenom tak si k nim můžete vybudovat pevný vztah.

autor: Dani

14.03.2015 19:33:28
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one