Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Porozumění snům

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

            Všichni máme aspoň občas problémy se spánkem. Celou noc se převalujeme na posteli, nemůžeme usnout nebo nás probudí příšerná noční můra.

Každou noc sníme. Mozek takto odpočívá a utřiďuje si informace a zkušenosti, které nasbíral za celý den. Věřte, že i když si své sny nepamatujete, určitě je máte, protože pro váš mozek jsou sny nepostradatelné. Věda ještě dosud s jistotou nedokázala, proč sny existují a jaký pravý význam pro nás mají nebo čeho jsou vlastně výsledkem. Ale s tím si nemusíte lámat hlavu. Pro vás je hlavní, že sny jednoduše existují.

Některé sny jsou tak opravdové a  dokáží nás skutečně vyděsit natolik, že náhle nerozeznáme, jestli prožíváme šílenou realitu nebo ještě spíme. Ale jiné sny nám připadají nádherné a nejradši bychom byli, kdybychom v nich mohli zůstat navždy a nikdy se neprobudili. Některé sny mohou být i věštecké.

Odjakživa bylo lidstvo fascinováno sny pro svou mystickou tajuplnost. Dokonce se věřilo, že cokoli se ve snu objeví, to se také stane v nejbližší budoucnosti. Dnes se tomu smějeme, ale dříve byli lidé skutečně takto pověrčiví. Největší strach jim dokázaly nahnat nesrozumitelné nebo dokonce strašidelné sny.

Dnes se také obáváme nočních můr, ale ve většině případů není tento strach vůbec nutný. I takové nepříjemné sny pro nás mohou mít důležité poselství. Stačí je jen správně pochopit. Já vím, není to tak snadné, jak se to řekne, ale od toho je tu přece vykládání snů.

Hlavním problémem při vykládání snů většinou bývá to, že si sny nepamatujeme přesně, protože i ty nejmenší detaily mohou nést rozhodující informace. Často také bývají samotné sny útržkovité nebo prostě nechápeme celý děj, protože v něm skáčeme z místa na místo.

Pokud se chcete více zabývat výkladem snů, nejlepší metodou pro jejich zapamatování je jejich zapisování do nějakého bloku nebo sešitu. Do takového sešitu byste měli psát rádi a samotné zapisování by pro vás mělo představovat spíše odpočinek a zábavnou činnost než pouhou povinnost. Také mějte na paměti, že pokud s tím začnete, měli byste si zaznamenávat poctivě každý sen (alespoň po dobu několika týdnů až měsíců), protože někdy se nám zdají celé „filmy na pokračování“. Takové sny obvykle mívají nějakou souvislost ať už dějovou nebo symbolickou. Pokud si po probuzení z celého snu pamatujeme jenom části, nevadí. Zapíšeme vše, co si pamatujeme. Později se k zápiskům vrátíme a doplníme, na co jsme si vzpomněli nebo nám případně v paměti vyvstanou souvislosti mezi symboly. Nejlépe byste měli sny psát hned, jak se vzbudíte a to i uprostřed noci. Může se stát, že se v noci probudíte a víte, že se vám něco zdálo, ale jste líní, a proto si řeknete, že vše zapíšete až ráno. To si přece musíte pamatovat, že? No, a výsledek? Jistě že ráno nevíte, která bije. Takže to dělejte svědomitě a svůj sešit si můžete nechávat třeba pod polštářem, aby byl vždy poruce.

Pokud si své sny přese všechno pilné zaznamenávání nepamatujete, můžete zavést „kódovací metodu“. Ta spočívá v tom, že si vymyslíte nějaké slovo nebo říkadlo, které když si ráno řeknete, hned vám v hlavě samo vyskočí, o čem se vám zdálo a na vše si vzpomenete. Představte si svůj mozek jako počítač, který se dá naprogramovat, tak aby reagoval na určitá vámi zvolená hesla. Vaše zaříkadlo nebo jenom nějaké obyčejné slovo funguje jako heslo, pomocí kterého máte přístup k jinak uzavřeným oblastem paměti. Takové heslo může vypadat například nějak takto:

 

Stříbrný měsíc,

zlatý třpyt hvězd,

ať sen můj dnešní

vybaví se mi hned.

 

Je to naprosto jednoduchý a účinný způsob. Záleží na vaší fantazii. Pokud zrovna nejste básnická povaha, úplně postačí, když si zvolíte nějaké obyčejné heslo. Třeba pomeranč.

Velký vliv na pamatování snů má způsob, jakým se budíte. Pokud vstáváte za nepříjemného hlasitého pípání budíku nebo k sobě přicházíte příliš rychle, je běžné, že ani nebudete mít tušení, že se vám něco zdálo. Ale i zde může dost spolehlivě pomoct vaše slovní heslo.

Sny můžete vykládat pomocí různých věšteckých pomůcek. Podle mě se k tomu nejlépe hodí tarotové karty nebo také jiné vykládací karty.

 

 

Výklad snů

 

            Uvolněte se a soustřeďte se na svůj sen, o kterém se chcete něco dozvědět. Zamíchejte karty a rozložte je na stůl před sebe do tvaru vějíře lícem dolů. Při míchání byste si měli v duchu nebo nahlas opakovat toto: „Co pro mě tento sen znamená a jak mohu jeho poselství využít ke zlepšení svého života a osobnosti?“ Následně vytáhněte jednu kartu. Ta představuje poslání snu. Vyberte z vějíře druhou kartu, která vám dává radu, jak máte poselství snu uplatnit v životě.

            Zkuste se také zaměřit na symboliku snu. Takovými symboly mohou být například zvířata, věci z prostředí – jako voda, oheň, předměty, se kterými postavy ve snu manipulují a plno dalších věcí – jako třeba jména atd.

            Sny se dají vykládat také podle snářů, kterých najdete dost v knihkupectvích, antikvariátech, knihovnách nebo na internetu. Snář je kniha psaná stylem slovníku, kde najdete všechny možné obvyklé snové symboly a jejich obecné významy. Ale ne každému takové vysvětlení postačí. Někdy je přece jenom lepší, když si svůj sen sami vysvětlíte pomocí věštění.

            S trochou cviku a zkušeností můžete sami vytvořit svůj snář ze symbolů, které se objevují ve vašich snech. Takto vypozorované významy symbolů mohou dost zjednodušit další vykládání snů.

 

Věštecké sny

 

            Existují také takzvané věštecké sny, prostřednictvím kterých můžeme nahlédnout do budoucnosti. Takový druh snů není zrovna častým jevem, ale občas se každému přihodí, že se mu nějaký jeho noční sen vyplní.

Ale pozor pokud se nepřipravíme třeba na nějaký plánovaný pracovní pohovor a v noci před dnem D se vidíme ve snu (pokud vůbec budeme schopni zamhouřit oko), jak jsme zklamáni z neúspěchu a nakonec skutečně neuspějeme, neznamená to hned, že máme věštecké sny. Spíše jsme pouze příliš mysleli na pravděpodobný neúspěch a tyto negativní myšlenky se promítly do našich snů. Není totiž dobré, chodit spát s hlavou jako kopací míč. Mozek potom totiž nestíhá naše tempo a protože je neustále ve stresu, snaží se nějakým způsobem ventilovat nepříjemné věci. Jako účinná pomoc pro utřídění myšlenek se v první řadě nabízí sny.

 

autor: Dani

 

12.03.2015 10:14:42
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one