Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg
Lenormand - obrázek

Lenormand - obrázek

 

            Karty se skládají ze 36 listů, které nesou jednotlivé symboly. Není složité naučit se jejich jazyk, ale samozřejmě to chce také hodně studia, času a zkušeností, než se stanou věštby komplexními a spolehlivými.

            Název karet vypadá velice zvláštně. Jde totiž o název odvozený od jména slavné francouzské věštkyně Mademoiselle Lenormand, která pracovala právě s tímto typem karet. Dnes tyto karty známe v trochu jiné podobě, než tomu bylo za časů paní Lenormand. Ta totiž používala 36 karet, o kterých je řeč, a navíc ještě dalších 54 karet – takzvaný Velký Lenormand, kterými se daly určovat astrologické korespondence, zeměpisná poloha, nálady a plno jiných věcí. Dnešní karty – Malý  Lenormand – sloužily dřív jako doplňující karty. Dnes také ještě občas narazíte na Velký Lenormand, ale je velice obtížné naučit se podle něj věštit, protože tyto karty vyžadují znalosti historie a etikety (hlavně francouzské), mytologie (především řecké), astrologie, květomluvy a dalších jiných oborů. A navíc je tu ještě jeden problém. O správném používání Velkého Lenormandu se nedochovalo dostatečné množství informací. Možná proto, že se jím nezabývalo tolik věštců kvůli své složitosti.

            Ale zpět k Malému Lenormandu. Karty vám zodpoví otázky z nejrůznějších oblastí života. Jsou určeny především pro praktické otázky týkající se každodenního života. Obecně o této věštecké pomůcce platí, že bychom se neměli ptát na hluboce duchovní záležitosti nebo věci velmi abstraktní. Karty mají tu velkou výhodu, že odpovídají velice přesně a ve výkladech můžeme rozpoznat konkrétní osoby – například podle jejich typických vlastností nebo dokonce vzhledu. Rozeznáme přesnou dobu trvání nějaké záležitosti nebo kdy se co stane, místa konání. Karty jsou vhodné také pro popis a rozkrývání určitých situací v životě a ukazují nám souvislosti osob v našem okolí s daným problémem a možná řešení problémů.

            Je dobré vykládat tyto karty pomocí vlastní intuice, protože jejich symbolika je velice rozmanitá. Jedna karta může mít velké množství významů a záleží pouze na pozici ve výkladu a tématu otázky. Někteří věštci pracují s pomocí ustálených karetních kombinací. Nechám samozřejmě pouze a jenom na vás, jaký způsob vykládání vám bude vyhovovat, ale já osobně považuji učení se kombinací zpaměti za naprosto zbytečné, protože v jednotlivých výkladech se karty samy poskládají do určitého pořadí, které přesně vystihuje skutečnosti, a význam těchto karetních uskupení se dá vždy jasně a jednoduše odhadnout podle intuice. Nebudu zde tedy zmíněné obecně platné kombinace karet uvádět. Pravdou však stále zůstává, že záleží jenom na vás, jak budete ke čtení karet přistupovat.

 

autor: Dani

 

 

12.03.2015 11:52:42
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one