Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Pro a proti - Lenormandy

Pro a proti - Lenormandy - obrázek

Pro a proti - Lenormandy - obrázek

Proč (ne)používat Lenormandy

 

            Zde uvedu jakési shrnutí příznivých a nepříznivých vlastností karet Lenormand. Proč pro zodpovídání určitých otázek použít tato karty a proč u jiných otázek sáhnout raději po jiných kartách nebo věšteckých pomůckách.

 

 

PRO

 

            Na těchto kartách se mi v první řadě líbí jejich schopnost mluvit velice jasně. Ve velké tabuli okamžitě poznáte, u které karty nebo skupiny karet máte začít s výkladem. První věc, co uděláte je, že si v tabuli vyhledáte kartu odpovídající svým významem vaší otázce. Ptáte-li se na práci, najdete kartu Loď. Chcete-li se dozvědět, zda vás čeká štěstí, podíváte se do okolí Jetele. Může se přihodit, že vás karty samy upozorní na místo, kam máte koukat tak, že se ve výkladu objeví rovnou skupiny karet (většinou 2 až 3), které budou představovat určitou budovu nebo zaměstnání atd. Zajímá-li vás, jestli vaše dítě vezmou do školky, často se ve výkladu objeví spojení Dům-Dítě.

Zvláštní funkci zde mají osobní karty – Pán a Dáma. Ty představují tazatele. Karty blízko tazatele mívají zpravidla důležitější poselství než ty, které se nacházejí daleko od osobní karty.

 

Karty jsou jednoduché. V balíčku jich je pouze 36. Jejich významy se dají naučit.

 

Každá karta má velké množství různých významů. Proto jsou tyto karty schopny říci vám téměř cokoli.

 

Můžete dost přesně věštit o zdravotním stavu. Také můžete určit diagnózu.

           

Lenormandy se hodí pro zodpovídání otázek z běžného života. Vhodná témata jsou pro ně např.: kariéra, budoucnost, přítomnost nebo minulost obecně, vztahy, děti atd.

           

Nemusíte vždy pokládat přesnou otázku, stačí nadhodit širší téma zahrnující třeba i několik otázek najednou. Někdy je složité, položit tu jedinou správnou otázku. V tom případě si vystačíte s tématem. Ale pokud je to možné, pokládejte přesné otázky.

           

Lenormandy také dobře odpovídají na otázky typu ano-ne. Můžete si zvolit různé způsoby výkladů.

           

Dokážete s nimi zjistit, kdy se co stane nebo jak dlouho bude co trvat. Samozřejmě, že s kartami musíte mít nějaké zkušenosti, pokud se dáte na zodpovídání takových otázek, ale zde platí opět to samé: cvičit, cvičit, cvičit. Hodně vám pomůže intuice.

           

Existuje mnoho různých způsobů výkladu. Záleží na vás, jaký vám bude nejvíce vyhovovat.

 

PROTI

 

            Lenormandy jsou dost omezené v zodpovídání otázek týkajících se duchovna a podobných abstraktních záležitostí. Pro tyto účely vám lépe poslouží například tarot.

           

Jsou sestaveny tak, aby byly schopny podávat přesné informace ve velké tabuli pomocí skupin několika karet. Výklady, které kladou důraz vždy na jedinou kartu ve spojení s významem její pozice, nemohou podávat kompletní odpovědi. Jsou sice rychlé a hodí se spíše na ano-ne odpovědi, ale podle mě vlastnosti těchto karet využijete maximálně pouze ve velké tabuli.

Někteří věštci pro tyto karty používají také výklad s názvem keltský kříž, ale myslím, že ten se zde vůbec nehodí. Původně byl tento způsob výkladu určen pro tarot.

 

Kvůli obrovskému množství různých možných významů jedné karty může být pro začátečníka obtížné vybrat při jejich výkladu ten správný. Při tom vám pomůže jedině intuice.

 

Musíte si pamatovat, co znamenají různé ustálené pozice karet vůči sobě. Takovými kartami jsou např. Liška, Kosa, Pán, Dáma, Jetel… záleží na směru pohledu osoby nebo zvířete vyobrazeného na kartě, nebo příklonu a odklonu věcí či rostlin. Pokud si to nechcete pamatovat, nemusíte. V tom případě využijte intuice.

 

 

To je asi vše, co se k Lenormandům dá napsat. Pokud vám tu něco chybí, napište to do komentářů. Rád si přečtu vaše postřehy.

 

autor: Dani

 

 

 

12.03.2015 11:59:00
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one