Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

O karetních sadách

 

            Tenhle článek je něco jako recenze různých lenormandových sad. Většina z těch, co tu uvádím, se dá sehnat u nás.

 

 

Piatnik – Francouzský Lenormand

 

            Tyto karty jsou u nás asi nejrozšířenější. Patří do kategorie takzvaného salonního Lenormandu, jehož dnes existuje velké množství zpracování. Stylem jsou si všechny salonní sady velmi podobné.

Karta se skládá ze dvou částí: obrázek zabírající dolní polovinu a miniatura piketové karty nahoře (místo miniatury se může vyskytovat okénko s textem o významu karty).

Obrázky jsou tradiční, velice symbolické. Zaujmou především svou jednoduchostí, srozumitelností a zářivými barvami, které jsou veselé a přirozené.

Podle mě jsou na kartách vyobrazené miniatury piket naprosto zbytečné, pokud si s nimi ovšem nechcete vykládat pasiáns J (tedy nic proti pasiánsu, ale věštící karty by za všech okolností měly zůstat věštícími kartami). Pokud víte něco o funkci malých piketových karet na velkých lenormandových, neváhejte a poučte mě.

Okénka s texty o významech jednotlivých karet jsou také velice postradatelné, neboť věštec by měl mít významy karet v hlavě nebo se k nim dopracovat pomocí intuice.

 

Astrologický Lenormand

 

Na první pohled zaujme velice příjemnými barvami. Všechny karty mají stejné pozadí, rámeček, a proto vypadají velice jednotně.

Na to, že je tato sada určena hlavně pro zájemce o astrologii, nevidím na ní nic tak zvláštního. Symboly uprostřed jsou stejné jako u většiny ostatních Lenormandů. Rozdíl je pouze ve zpracování. Kolem rámečku sice vidíme nějaké astrologické symboly, ale myslím, že podle názvu se dalo očekávat něco originálnějšího pro větší odborníky přes astrologii.

Takže závěr: málo astrologična na můj vkus, když se to vezme podle názvu sady, ale jinak určitě moc příjemné karty.

 

 

Mystická Lenormand

 

Tuto sadu seženete snad úplně všude. V každém dobrém knihkupectví, možná i v některých papírnictvích.

Vzhledem se tyto karty trochu podobají Astrologickému Lenormandu: rámeček, sem tam nějaký ten astrologický symbol, s tím rozdílem, že jsou hodně barevné.

Karty hodnotím jako dobré. U všech karet je jasně viditelné, jakým směrem jsou natočeny symboly, kterým směrem se dívají postavy a zvířata, ale nelíbí se mi některé netradiční obrázky. Jedny jsou spíše evropské a jiné orientální. Lepší by bylo, vybrat pouze jeden styl, protože takhle to působí velice nesourodě. U této sady jsem raději pro orientální ilustrace. Rámečky se k tomu hodí bezvadně.

 

 

Moderní Lenormand

 

Dovoluji si tvrdit, že toto je sada pro zkušené věštce, kteří hodně využívají intuice. Zpracování je velice, převelice pěkné, ale u některých karet není jasné, zda jako hlavní symbol pro věštění máme brát v úvahu vyobrazenou ženu nebo to, co drží v ruce. Samozřejmě, že hlavní je věc, co drží v ruce, ale v tom případě je tu problém s určením natočení hlavního symbolu (doprava nebo doleva?). Pěkným příkladem je karta Jetel. Zde si věštec musí sám určit, jak bude kartu vykládat nebo musí dát na intuici. Druhá možnost je přesnější.

 

 

Orákulum Lenormand

 

Tato sada se mi velice zamlouvá. Karty jsou velké. Obrazy neomezované přídavnými okénky. Barvy působí hodně přirozeně a dokonce i vyobrazené symboly jsou zachyceny ve svém přirozeném prostředí (kotva na mořském pobřeží místo kotva na krémovém pozadí). Tmavý rámeček okolo každého obrazu zvýrazní jeho barvy a dodá symbolu na dramatičnosti.

Přírodní motivy se ke stylu této sady víc než hodí.

 

 

Velký Lenormand

 

Velký Lenormand je kapitola sama o sobě. Uvádím ho tu spíše jako zajímavost. Moc o něm totiž dodnes nevíme a navíc u nás ho jen tak jednoduše nekoupíte.

Netroufám si hodnotit tyto karty, jelikož jsem je v životě na vlastní oči neviděl a už vůbec jsem neměl tu čest si s nimi zavěštit.

 

 

 

Toto jsou samozřejmě moje názory. Pokud vás něco z toho urazilo, věřte, že to nebylo míněno schválně tak, aby to tak na vás působilo. Budu rád, když si utvoříte svůj vlastní názor a jenom podle něj si nakonec vyberete tu správnou sadu. Nezapomínejte, že každému se líbí něco jiného.

Pokud chcete, můžete mi své názory sdělit formou komentářů. Jsem docela zvědav, jaké názory na lenormandové sady mají ostatní.

 

Kdyby vás to nějak moc zajímalo, prozradím vám, že já osobně vlastním Moderní Lenormand, který používám nejčastěji, a potom mám ještě Piatnik, se kterým se mi také moc dobře pracuje.

Ještě bych rád sáhl po Orákulu Lenormand, kdyby někdy došlo k tomu, že bych ho potkal někde v obchodě.

autor: Dani

12.03.2015 12:00:24
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one