Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Postup věštění s kartami

Tento postup využijete při věštění se všelijakými kartami. Je tedy naprosto jedno, které používáte, protože postup je skoro vždy stejný.

 

 

1.Příprava

 

Ujistěte se, že máte dost času a klidu. Jste v dobré náladě atd. Máte-li nějaký svůj rituál na začátek věštění, proveďte ho.

Jestli chcete, napojte se na anděly nebo jiné bytosti, které vám pomohou.

 

2. Otázka

 

Položte otázku, na kterou chcete znát odpověď. Měli byste si ujasnit, na co se vlastně ptáte a formulací otázky přesně vystihnout situaci. Vždy musíte brát v potaz všechny skutečnosti, které se týkají vašeho problému. Nesmíte schválně vypouštět nepříjemné detaily. Věštby by nemusely být přesné.

Otázka může začínat následovně: „Proč…“, „Jak mi pomůže…“, „Kam to povede…“, „Jaký vliv má…“. A různými jinými způsoby.

Vaše otázka také může být otázkou typu ano-ne, ale myslím, že je lepší vyhnout se takovým otázkám, pokud jste začátečník, a raději celý dotaz přeformulujte. Karty totiž zřídka odpovídají přesně ano nebo ne. Na internetu nebo v knihách se můžete dočíst, že existují významy jednotlivých karet, které znějí např. ano na 70%, ne na 30%. Myslím, že toto není úplně nejlepší způsob věštění. Většinou to totiž moc nevychází, protože karty nám toho vždy chtějí říct víc než pouze ANO nebo NE. Pokud chcete zodpovídat otázky jenom takovým způsobem, použijte třeba kyvadlo.

            Pokud si s položením správné otázky opravdu neumíte poradit, pak nadhoďte pouze téma. Např. „Mé zaměstnání po dobu dalšího jednoho roku.“, „Můj vztah se sestrou.“

            Samozřejmě se nemusíte vždy ptát jenom na sebe. Pokud vám to pomůže a neublíží někomu jinému, smíte se ptát i na jiné lidi. Ale není dobré hrabat se příliš někomu v soukromí!

 

3. Míchání

 

Zamíchejte karty. Existují dva způsoby míchání: v rukou nebo na stole. Pokud si vyberete míchání na stole, měly by všechny karty ležet lícem dolů. Tento způsob míchání je vynikající, pokud při věštění zohledňujete karty obrácené vzhůru nohama. Ty totiž mohou mít opačný nebo pouze trochu jiný význam než karty obrácené správně. Ale můžete ke všem kartám přistupovat stejně, ať jsou otočené jakkoli. Dokonce ještě před věštěním si můžete všechny karty v balíčku otočit jedním směrem, aby se některé karty ve výkladu neobjevovaly vzhůru nohama.

Pohodlnější míchání je v rukou. Ze stolu musíte všechny karty sebrat a srovnat je do balíčku, abyste mohli pokračovat.

Jestliže věštíte někomu jinému, můžete mu karty na chvíli půjčit, aby je sám zamíchal. Tak se do karet nejlépe dostane energie a myšlenky tazatele.

Prozradím vám, že lepší je, když své karty nebudete nikomu půjčovat (ani během věštění), protože každý člověk má jinak mastné ruce, což může mít špatný vliv na vaše karty. Mohly by se rychle ušpinit – hlavně na hranách. Každý člověk také neumí dobře míchat karty v ruce…

Srovnejte si karty v ruce.

 

4. Snímání

 

            Karty můžete snímat a nemusíte. Podle toho, jak vám to vyhovuje.

            Snímání vám pomůže hlavně při objasnění situace. Může upřesnit otázku nebo prozradí, co je ve vaší situaci důležité a kam se tento výklad bude ubírat. Karty totiž nemusí vždy přesně odpovídat na váš přesný dotaz. Často vám řeknou, co je nejdůležitější a o tom je potom celý výklad.

            Položte balíček na stůl.

            Karty můžete nechat sejmout někomu jinému, pokud vykládáte cizím lidem. Ale v tomto případě také můžete snímat vy. To si rozhodněte sami.

            Opět existuje více způsobů snímání. Můžete sejmout tak, že prostě oddělíte jednu část balíčku od druhé na libovolném místě. A teď: buďto se podíváte na kartu, která se objeví vespod a začnete vykládat karty od tohoto místa s tím, že první vyložená karta bude ta odkrytá na vrchu. Nebo se podíváte na kartu a následně tuto část balíčku, kterou máte v ruce vrátíte k té druhé, ale tuto část zasunete dospod a vykládáte úplně běžně shora.

            Další způsob snímání vypadá takto: Balíček sejmete třikrát. Prostě ho rozdělíte na tři části. Můžete a nemusíte se dívat na karty vespod jednotlivých částí. Balíček zase dáte dohromady v opačném pořadí, než jste snímali.

 

5. Vytahování karet

 

            Máme probráno snímání. Na popis je to trochu složitější, ale ve skutečnosti se to provádí velice jednoduše a rychle.

            Pokud máte sejmuto, nebo také ne, můžete si vybrat, jak budete vybírat karty z balíčku. Opět máte k dispozici několik způsobů.

            Můžete brát karty jednu po druhé z vrchu balíčku.

            Karty můžete brát zespodu balíčku.

            Můžete se rozhodnou pomocí intuice, z jaké strany budete brát karty.

            Je dobré vzít karty do jedné ruky a rozložit je do velkého vějíře nebo rovné řady. Z tohoto útvaru potom levou rukou vytáhnete počet karet potřebný pro určitý výklad. Při vytahování karet se na ně můžete dívat a vybírat je podle toho, které vás nevíc zaujmou vizuálně nebo je tahejte poslepu. Karty jednoduše postupně pokládáte do jejich pozic ve výkladu nebo tyto karty nejdříve zamícháte a teprve potom rozložíte jednu po druhé do příslušných pozic. Karty se berou levou rukou, protože ta je spojena s intuicí. I když jste leváci, karty vždy tahejte levou rukou.

 

6. Výklad

 

            Opět máte hodně možností, jak vykládat karty. Můžete si vybrat podle libosti nejkrásnější útvar nebo můžete vybírat podle významů pozic určených jednotlivým kartám.

            U této části postupu věštění se nezdržím dlouho, protože nemá smysl vypisovat tu všechny možné způsoby výkladů. Těch je totiž nepočítaně.

            Podle mě nejlépe uděláte, když si necháte poradit intuicí a z balíčku vytáhnete počet karet, o kterém jste přesvědčeni, že je ten správný. Nakonec karty rozložíte do libovolného útvaru (většinou je to tedy rovná řada zleva doprava nebo obráceně, ale to záleží pouze na vás) a přečtete si jejich výpovědi.

            Nejznámější klasické karetní výklady se nazývají: keltský kříž, zlatý úsvit, planetární výklad, výklad podle astrologických domů, roční výklad, 9 karet, 4 karty, 3 karty, čakrový výklad…

            Myslím, že je celkem zbytečné učit se jakékoli umělé výklady. Lepší je věštit čistě intuitivně.

            Pro začátek je obecně lepší, pracovat s malým množstvím karet (1, 2 až 3), které budete s přibývající praxí zvětšovat.

 

7. Interpretace

 

            Podívejte se na karty v jejich pozicích. Nejprve je na sebe nechte působit a uvědomte si významy jednotlivých karet. Pokud jste použili nějaký umělý výklad, uvědomte si, jaký význam mají karty v souvislosti se svými pozicemi.

            Nechte karty na sebe působit. Jaké pocity ve vás vyvolávají? Jaké emoce cítíte? Cítíte něco jako štěstí, radost nebo naopak tíseň.

            Uvolněte se a soustřeďte se. Správná odpověď je ta, která vás napadne jako první. Nelekejte se, pokud taková myšlenka nebude vůbec dávat smysl. Hledejte další souvislosti. Pouze přijímejte informace, nepřemýšlejte o nich.

            Nepřipomíná vám náhodou nějaká postava na kartě někoho známého. Vidíte sebe v situaci, zobrazené na kartě?

 

 

            To je asi vše. Jenom chci upozornit, že ze začátku byste neměli věštit nikomu jinému než sobě, protože byste mohli být nervózní a vaše odpovědi pak nemusí být správné. Anebo pro změnu nemusí být žádné. Ostatním věštěte až tehdy, když budete mít nějaké zkušenosti.

autor: Dani

12.03.2015 11:38:34
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one