Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg
Jak vybrat ratot - obrázek

Jak vybrat ratot - obrázek

 

            Chcete-li začít jakkoli ezotericky pracovat s tarotem, musíte si ho nejprve pořídit. Nejlépe uděláte, když si koupíte sami nějaký nový. To platí hlavně, pokud s ním hodláte věštit. Jestliže máte v plánu provádět s ním třeba magii a tak podobně, potom si vystačíte i se sadou použitou jiným člověkem, kterou vám daruje třeba babička, tetička nebo další člen příbuzenstva. V případě, že převezmete tarot od někoho, kdo ho před vámi již používal, měli byste takovou osobu dobře znát a nebrat si takové věci od někoho, koho nemůžete vystát. Negativní energie se totiž ještě dlouho poté, co jste se stali vlastníkem sady, může držet v kartách. To může velice negativně ovlivnit výsledky vaší práce.

Nikdy, nikdy, nikdy nepořizujte použitý tarot třeba v antikvariátu nebo bazaru. I když takové zboží bývá velice levné, nemuselo by se vám to nakonec vyplatit.

            Vezmete-li si tedy balíček karet už použitý, se kterým nehodláte věštit, postačí, když ho jednoduše magicky očistíte a nabijete nějakou užitečnou energií, která vám později pomůže při vašem snažení s tarotem. Můžete to učinit pomocí drahých kamenů, svící, vonných tyčinek a tak podobně. Záleží to na vás.

            Někteří jsou přesvědčeni, že správný tarot musí být darovaný (nový, ale darovaný), jinak prý nemá vůbec žádnou věšteckou hodnotu. Prý potom vůbec nefunguje. Nevím, jak a kdo na to přišel, ale je to naprostá blbost. Věřte si, čemu chcete, ale jestli budete do konce života čekat, až vám konečně někdo nějaký tarot daruje třeba k narozeninám, nemusíte se dočkat, pokud se o takové své zásadě nikomu ani slovem nezmíníte. A navíc… Vždy je lepší pořídit si tarot sám, protože jenom vy víte, jak si svůj tarot představujete a k jakému účelu vám bude sloužit.

            Jestli se rozhodnete pro koupi nového tarotu, uděláte nejlépe, když si o tarotu předem něco nastudujete. Nemusíte hned zkoumat významy všech 78 karet, ale aspoň základní informace byste vědět měli. Mám na mysli to, že si můžete pročíst některé knihy o historii a typech tarotu nebo se podívat na internet. Existují různé stránky přímo zaměřené na tarot nebo dokonce pouze na jednu tarotovou sadu, kde seženete opravdu hodně informací, které vám mohou dost pomoci při výběru správné sady (nevýhodou je, že plno kvalitních tarotových stránek na internetu je cizojazyčných – výborné jsou ty anglicky psané). Prohlédněte si aspoň na tom internetu nebo v knize nejznámější tarotové sady. Zkuste je porovnat a zjistit, v čem spočívají největší rozdíly mezi těmito sadami (k prohlížení obrázků nepotřebujete umět cizí jazyky). Úplně nejlepší by bylo, kdybyste měli možnost vzít si takové sady do ruky a prostě si je co nejlépe prohlédnout. Ale kdo vám takovou laskavost prokáže? Většina věštců nepůjčí své milované karty do ruky ani nejlepšímu příteli : ( . Myslím, že takové jednání je docela přehnané. Sice také nepůjčuji své věštecké pomůcky každému, ale jestliže vím, že určitý člověk, kterého moje karty zajímají, není žádný zloduch a dobře ho znám, klidně si karty může prohlédnout. Nic na tom není. Ale vždy si rozmyslete, komu karty půjčíte a komu ne – i když jenom na kouknutí, hlavně pokud jste teprve začátečníci.

            Měli byste vědět, že tarotové sady se dělí to tří skupin podle typu:

 

            1. marseillský tarot   To je nejjednodušší forma tarotu. A také historicky nejstarší – proto je tak jednoduchý. Tarot se totiž od svého vzniku stále měnil a i dnes se v nových sadách objevují inovace.

Takový tarot poznáte hlavně podle toho, že obrazy malé arkány neobsahují žádné postavy nebo jiné prvky, které by naznačovaly nějaký děj související s významem karty. Na každé kartě malé arkány se vyskytují pouze symboly podle barev (hole, poháry, meče, mince) v určitém počtu. Prostě na kartě Pětka Pohárů uvidíte pouze pět pohárů a hotovo. Není to moc inspirativní, to je pravda. Ale někdo si s tím vystačí.

 

2. Waite tarot – Jedná se o úplně nejznámější a také nejpoužívanější druh tarotu. Nazývá se po svém tvůrci – Waite. Dnes známe opravdu velké množství různých zpracování této sady. Tento typ tarotu se nejvíce doporučuje začátečníkům.

Tradiční zpracování sady si zachovává původní srozumitelnou symboliku. Malá arkána ukazuje své významy prostřednictvím charakteristických postav. V nich můžete názorně poznat konkrétní osoby v životech konkrétních lidí, o nichž věštíte, a jejich povahu. Obrázky na jednotlivých listech jsou velice výstižné a i začátečník bez jakéhokoli návodu dokáže přidělit kartám alespoň jejich základní významy.

…moje zamilovaná sada  <3.

 

            3. Crowley tarot – Nejsložitější zpracování tarotu vůbec – ale také nejdokonalejší. Čím dokonalejší tarot, tím obtížnější porozumění jeho jazyku. Je to vlastně kombinace marseillského a Waiteho typu tarotu.

            Při studiu tohoto tarotu byste měli vědět aspoň něco málo o astrologii, významech barev, magii, alchymii a všeobecně známých symbolech, protože bez těchto znalostí jste, jak se říká, namydleni. Je toho dost, že? Ale věřte, že pokud se vykašlete na studium těchto znalostí, ochudíte své věštecké umění o hodně. Karty se nejrůznějšími symboly jenom hemží.

Tento systém je příliš složitý na to, abyste jenom s pomocí intuice hned na začátku poznali, co která karta znamená. Proto není běžné, aby s tímto typem tarotu pracovali začátečníci. Jistě, na Crowleyho tarot existuje velké množství názorů (pro i proti), takže někdo může tvrdit naprostý opak. To je jenom důkazem toho, jak velmi je tento tarot kontroverzní.

            Na kartách malé arkány uvidíte vždy daný počet symbolů určujících barvu karty (hole, meče, poháry, disky) uspořádaný do jistého tvaru, který vystihuje nějakou situaci. Docela výstižně to prezentuje významy karet. Z barevných obrazů vyčtete především emoce a energie působící v záležitosti, o níž právě věštíte. To se mi na tomto tarotu líbí.

            Obecně je tento tarot hodně duchovně zaměřen a perfektně se hodí i k meditaci a duchovnímu růstu.

 

            Každý tarot má svůj vlastní styl – a tím i jazyk. Hodně lidí si myslí, že existuje nějaký univerzální návod na tarot, který pasuje na všechny druhy a styly a typy… Jenomže tak tomu vůbec není. Samozřejmě je pravda, že každá karta jakéhokoli tarotu má jakýsi základní význam, který je shodný se všemi sadami tarotu na světě, ale měli byste vždy brát ohled na styl, v jakém je vaše sada zpracována. Každý styl s sebou nese trochu jinou symboliku, a tím i trošičku jiný význam. Výzamy se většinou liší pouze v drobnostech, ale i to může úplně změnit celý výklad. Pořídíte-li si jakoukoli sadu tarotu, prohlédněte si pořádně jeho symboliku a pročtěte si k němu návod, abyste co nejlépe pochopili záměr tvůrců karet.

            Pamatujte si, že i když má tarot jakkoli nádherně krásně vypracované obrázky, nemusí mít moc vysokou věšteckou hodnotu. Tak se nenechte napálit a raději si přečtěte nějaké kritiky ke své vyhlédnuté sadě ještě před tím, než si ji za drahé peníze koupíte. Na kvalitním tarotu můžete jedině vydělat…

autor: Dani

12.03.2015 11:42:53
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one