Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg
Tarot vždy nevypadal tak, jak ho známe dnes. V současné době je to dokonalá věštecká, magická i duchovní pomůcka. Aby mohlo být něco dokonalé, musí se to vyvíjet od té nejprimitivnější formy. S tarotem je to stejné.

Přesně se neví, kdy tarot vznikl. Neví se dokonce ani, kdy přesně vznikl jeho předchůdce – takzvaná belomancie = věštění pomocí šípů, která byla již v pravěku rozšířená po celém světě. Na první pohled se zdá, že nějaké věštění ze šípů přece nemá nic společného s tarotem, ale tak to není. Dokládají to staré korejské karty, které mají na zadní straně obrázek šípu. Takže jakási souvislost tu je možná. Soudí se, že tyto šípové karty byly používány jako hra pro zábavu, ale jestliže měly listy na rubu vyobrazeny šípy, z nichž se dříve věštilo, pak mohly být karty používány i k věštění. I když o tom nemáme jisté důkazy.

Ostatně nevíme, zda se první prototyp karet používal spíše ke společenské hře nebo věštění a ezoterice. A možná to bylo na oba způsoby najednou. Takže je asi zbytečné tu o tom dlouze polemizovat.

Pozdější dochované hrací karty pocházejí z Arábie. Obsahovaly i dvorní karty, ale ty z náboženských důvodů nezobrazovaly postavy, jak je tomu dnes u většiny hracích karet, ale pouze kobercové vzory, i když názvy měly lidské.

Později, ve středověku, se karetní hry dostaly do Evropy. Zde se karetní sady dále upravovaly, aby více vyhovovaly způsobům použití. Hlavní význam karet stále spočíval pravděpodobně pouze ve společenských hrách. I když se karty postupně více a více svým uspořádáním blížily ke konečné podobě tradičního tarotu. K číselným hodnotám přibyly dnešní dvorní karty a zcela nové trumfy, což není nic jiného než 22 velkých arkán. Celkový počet dával dohromady tedy 78 listů.

V té době se tarot stále používal jako hra. Nejstarší známý tarot podobný těm dnešním pochází z 15. Století a nazývá se Visconti-Sforza.

Dále se tarot upravoval pro okultní účely. Vznikl tradiční vzor tarotu pro věštění – marseillský tarot. Obsahoval ilustrované trumfy velkých akrán, dvorní karty s obrázky osob a vždy deset karet od čtyř barev, které zobrazovaly pouze určitý počet symbolů barvy, ale žádné postavy.

Do dvacátého století se vyskytovaly pouze dva druhy tarotu: Etteilla a Oswald Wirth. Tyto sady příliš neoplývaly krásou, takže se dále vyvíjely a vydávaly nové hezčí sady.

Dnes existuje nepřeberné množství různých stylů a druhů tarotu, ale nejrozšířenější jsou opět pouze dvě sady: Riderův tarot a Crowleyho tarot. Z těchto dvou základních druhů nebo jejich kombinací vychází řada dalších sad.


autor: Dani
12.03.2015 11:44:29
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one