Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg
Staré vykládací karty - obrázek

Staré vykládací karty - obrázek

 

            V následujících článcích vám přiblížím jeden méně známý balíček celkem jednoduchých vykládacích karet cikánského typu. Tyto karty se nazývají Staré vykládací karty. Není úplně pravda, co říká název. Karty jsou kopií vykládacích karet, které vyšly už před nějakým časem, ale rozhodně nejsou nějak starodávné. Jsou vyrobeny známou firmou Piatnik a jenom mají vypadat, jako že právě takovýto balíček karet používala naše prapraprababička.

            Proč jsem si pro tento článek vybral právě tyto karty? Hlavně z toho důvodu, že k nim existuje velmi málo materiálů. Na internetu nenajdete vůbec nic přijatelného a malinkatý návod přiložený ke kartám je plný chyb a navíc ještě méně užitečných nebo rovnou nepoužitelných informací. To se výrobcům tedy moc nepovedlo, ale jinak karty jsou výborné a mluví velice přesně a jasně.

            Co se z karet dozvíte? Jestli to s nimi umíte, vyčtete z nich vše, co potřebujete. Ale platí, že mnohem lépe odpovídají, spíše povrchně, na otázky z každodenního života než na hluboce duchovní věci. K zodpovídání takových dotazů ihned zapomeňte na nějaké Staré vykládací karty a sáhněte raději po tarotu nebo něčem podobném, co více souvisí s duchovnem.

 

Popis karet

 

            Každá karta v balíčku má stejný styl a podobné barvy. Celé kartě dominuje hlavní obrázek uprostřed. Tento balíček je plný postav, takže na každé kartě uvidíte jako hlavní obrázek jednu nebo více postav.

Když se zadíváte na každou kartu, všimnete si dále jistě miniatury piketové karty nahoře v levém rohu. Význam každé karty totiž koresponduje s věšteckým významem piketových karet, takže pokud je ovládáte, můžete dost čerpat ze zkušeností s nimi. Ale tyto miniatury také slouží k pojmenování každé karty v přiloženém návodu, což mi připadá jako docela komplikovaný způsob, když jsou navíc všechny karty očíslovány dole uprostřed v oválném rámečku čísly od jedné do dvaatřiceti.

            Nahoře v pravém rohu se nalézá ještě další miniobrázek. Na některých kartách jsou to znamení zvěrokruhu a na jiných řečtí bohové a bohyně nebo další postavy řeckých a jiných bájí. Nebo tyto obrázky prostě představují jakési symboly vážící se k významu karty a tím celkový význam karty ještě rozšiřují.

 

            Další článek vám ukáže, co jednotlivé karty znamenají.

autor: Dani

12.03.2015 12:03:57
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one