Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Jak na automatickou kresbu

Jak na automatickou kresbu - obrázek

Jak na automatickou kresbu - obrázek

            Automatická kresba je také jednou z velice spolehlivých a často používaných věšteckých metod. Vyčteme z ní hodně různých informací, ale obecně se nejvíce hodí k diagnostikování chorob, určování druhů energií v životě tazatele a tak dále.

 

 

Čím kreslit

 

            To záleží hlavně na vás. Můžete použít fixy, pastelky, propisky, pastely, křídy, voskovky… Máte hodně možností. Podle mě je nejlepší kreslit něčím, co vám zajistí těsný kontakt ruky s papírem a širokou barevnou škálu. Takže volba číslo jedna: pastelky!

Určitě si nevybírejte třeba vodové barvy nebo podobné metody, které se na papír nanášejí štětcem. To by bylo hodně nepraktické…

Pastelky jsou nejvhodnější, protože kreslení s nimi je rychlé, vyrábí se v nepřeberném počtu barev a jejich odstínů. Jsou citlivé na vaši ruku. To znamená, že pastelkami můžete zachytit i ty nejjemnější energie. Podle tlaku ruky na tuhu poznáte, jak jsou znázorněné energie silné nebo jejich charakter (síla, agresivita, množství…). Někdy se vám dokonce může stát, že pastelka bude jezdit  jako splašená po papíře stále na jednom místě, až nakonec papír protrhne.

Tuhy pastelek by měly bít měkké, abyste na ně nemuseli zbytečně tlačit.

Pastelky jsou poměrně levné a jejich údržba se také dá v pohodě přežít. Stačí je totiž občas ořezat a jede se dál.

Někdo se k pastelkám staví velice kriticky. Domnívá se totiž, že takový kreslířský nástroj se hodí možná akorát pro děti na omalovánky. Není to tak. Kresba pastelkami je uznávaná kreslířská metoda. Pastelkami nakreslíte cokoli (portréty, krajinky, zátiší… no, prostě úplně vše). Nemusíte se bát, že na své okolí budete působit infantilně.

 

Na co kreslit

 

Ke kreslení je nejlepší použít bílý čistý papír bez skladů a jiných rušivých kazů. Takový seženete všude. Klidně může být z jedné strany popsaný. Můžete ho pokreslit z obou stran.

Pokud by vám to vyhovovalo, smíte používat i barevné papíry. Ve chvíli, kdy se napojíte na tazatele, často pocítíte jeho energii jako určitou barvu. Podle toho si vyberete barvu papíru. Při věštění se tak lépe soustředíte na konkrétního člověka. Dobré je, používat tuto metodu při věštění na dálku.

Problém při kreslení na barevné papíry nastává, ve chvíli, kdy zjistíte, že nemáte k dispozici přesný barevný odstín odpovídající energii člověka. Potom musíte vybrat barvu, která se aspoň přibližně podobá skutečné povaze energie. To už ale není úplně to pravé, že? V tom případě volte raději bílý papír.

Může se stát, že vyberete barevný papír, na který budete muset kreslit stejnou barvou. Stopa pastelky samozřejmě není dobře viditelná. Co teď? Místo pastelky barvy papíru sáhněte raději po jiné barvě, přičemž budete brát v potaz, původní skutečný odstín energie. Nebo použijte fixu, propisku… Prostě něco na první pohled odlišného.

Není špatné kreslit na černý papír. Černý podklad zvýrazní jednotlivé barvy a podporuje vaše nižší já v příjmu informací. Jistě, že občas potřebujete kreslit černou barvou – tedy v krajních případech, ale někdy ano – místo černé použijte třeba bílou.

Vždycky se to dá nějak vyřešit.

Pokud vám to pomůže, můžete používat šablony. Nemusíte mít vždy pouze čistý papír. Jestliže budete věštit např. o energiích v lidském těle, můžete si napřed na čistý papír nakreslit (nebo obkreslit) jednoduchou lidskou postavu – jasně, že musí být poznat, kde má ta postava ruce a co už jsou nohy. Můžete si vymyslet i jiné šablony. Toto je pouze příklad.

 

Postup

 

A teď jak se vlastně dělá taková automatická kresba?

Není na tom nic složitého. Vezměte si před sebe na rovnou podložku papír. Úplně se uvolněte. Můžete zavřít oči, aby vás nic nerušilo. Jakmile se vám v mysli objeví, jakou barvou máte kreslit jako první, otevřete oči a vyberte barvu mezi ostatními pastelkami. Nebo se rovnou podívejte na pastelky srovnané na stole a bez rozmýšlení sáhněte po té barvě, která vás zvlášť upoutá. Přiložte tuhu na povrch papíru a nechte svou ruku, ať kreslí, co sama uzná za vhodné. Ve chvíli, kdy ucítíte, že máte vyměnit barvu, odložte pastelku, kterou právě držíte a vyberte jinou stejným způsobem jako předtím. Takto postupujte až do momentu, kdy si budete jisti, že výkres je hotový.

Neděste se, jestliže je výkres tak velký, až přesahuje okraje papíru. To se časem srovná.

 

Čtení věštby

 

Podívejte se na své dílo. Máte v něm různé barvy, tvary, skvrny, možná určité symboly, písmo… nebo díry až rýhy na desce stolu, jak pastelka zuřivě čmárala pořád to samé na jednom místě.

Zde si musíte poradit sami. Zapojte intuici a uvidíte, že vás jistě něco napadne. Neexistuje totiž žádný všeobecný návod, jak číst automatickou kresbu. Každý v tom vidí něco jiného. V určitých abstraktních tvarech skvrn můžete rozeznat emoce, vztahy, vnitřní energie, vnější energie…

Hodně také záleží, na co jste se ptali.

Časem si najdete svůj způsob čtení výkresů a budete odhalovat jednotlivé významy různých tvarů. Chce to cvik.

Možná nejdřív vůbec nebudete tušit, co vám vaše nižší já vzkazuje. Odložte kresbu na nějakou dobu stranou a později se k ní vraťte.

 

Řeč barev

 

Obecně platí, že čím tmavší barvy jste použili, tím je energie negativnější a čím veselejší a zářivější barvy se ve vašem výkresu nacházejí, tím je situace naopak pozitivnější.

Jistě, že významy barev také každý vnímá jinak, ale můžete si přečíst alespoň některé základní významy některých důležitých barev, jak je vidím já. Inspirujte se, pokud cítíte barvy podobně, ale také můžete hledat ještě mnohem výstižnější významy, pokud vám tyto nevyhovují.

 

Bílá – čistota, bílá magie, nadpřirozené síly, pomoc

Žlutá – radost, štěstí, harmonie, prosperita, vnitřní síla

Oranžová – překonání překážek, úspěch, odhodlání, dobrá vůle, bolest

Růžová – city, láska, přátelství, mír, naivita

Červená – temperament, vášeň, sex, agresivita

Tmavě zelená – stagnace, počátek nemoci, útlum

Světle zelená – léčení, pozitivní myšlenky, postupné uzdravování

Fialová – duchovno, věštění, tajemství, učení

Tmavě modrá – znepokojení, nervozita, autorita

Světle modrá – pohoda, chlad, bezpečí

Šedá – pasivita, odpočinek, klid, smutek

Hnědá – důvěra, podřízenost, nemoc

Černá – konec, černá magie, ohrožení, deprese, negativní myšlenky a energie

 

Těchto 13 barev byste určitě neměli vynechat ze svého barevného repertoáru. Navíc je najdete skoro v každé sadě pastelek.

 

autor: Dani

 

 

12.03.2015 11:36:44
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one