Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Intuice - k čemu je?

 

            Intuice je při věštění velice důležitá. Bez ní by to nešlo. Hodně lidí si myslí, že nejvíc záleží na věšteckých pomůckách, ale není to tak. Je možné věštit bez jakýchkoli pomůcek, pouze s pomocí intuice. Říká se tomu tzv. jasnovidectví. To proto, že jasnovidec vidí vize ve své mysli, podobně jako kartářka v kartách. Jasnovidectví totiž není nic jiného než věštění bez pomůcek.

            Proč se tedy ve většině případů používají různé pomůcky, když vlastně vůbec nejsou potřeba? Většina začátečníků v oblasti divinace nemá natolik vyvinutou intuici, aby k nim odpovědi jen tak jednoduše přicházely. Jejich intuice potřebuje jakousi podporu. A tou jsou právě věštecké pomůcky. Působí inspirativně.

Je tedy dost důležité, abyste si vybrali vhodné pomůcky, které pro vás budou příjemné na pohled a když se na ně podíváte během věštění, měli byste mít vždy pocit, že správné odpovědi nehádáte, ale s jistotou je víte.

            Každý člověk vybírá své pomůcky podle jiných kritérií. Někdo má rád barvy a nejlepší vize u něj vyvolávají právě křiklavé barvy, jiný potřebuje barvy něžnějších tónů, aby se řádně naladil na věštění a někdo jiný zase nemusí barvy vůbec, takže raději sáhne po nebarevných pomůckách.

            Postupem času, až budete své věštecké pomůcky dokonale znát – a většinou také po několika letech praxe – se vám může stát, že se vaše intuice sama rozvine a nakonec dojdete do bodu, kdy si řeknete, že vlastně žádné pomůcky nepotřebujete a definitivně je odložíte. Většinou se to děje tak, že např. mícháte své karty, přitom myslíte na otázku a z ničeho nic si během míchání uvědomíte, že odpověď znáte a ta se vám nakonec potvrdí i při vytahování karet z balíčku. Ale nemyslete, si, že pokud se vám toto přihodí jednou dvakrát, automaticky je na čase odhodit veškeré pomůcky. Přistupujte k věštění vždy zodpovědně. Jednou správnou odpověď můžete vědět na 100 %, ale podruhé třeba pouze na 20 %, což je málo. Plno informací k vám třeba vůbec nedorazilo nebo jste se nechali unést svými nebo také cizími emocemi a odpověď (i když jste přesvědčeni o její správnosti), nemusí být pravdivá. Pro začátek si intuici kontrolujte vždy pomůckami. Vaše intuice totiž musí uzrát.

            Samozřejmě tento proces zrání intuice se dá výrazně urychlit. Můžete intuici cvičit. Nejlépe tak, že budete věštit se svými pomůckami co nejvíce intuitivně. Položte otázku, rozložte své pomůcky a řekněte si: „Jak na mě vyložené symboly působí?“ nebo „Jaké ve mně vyvolávají pocity?“. To se hodí např. u karet nebo run. Myslím, že úplně nejlepší způsob, jak rozvíjet intuici je používání nějakého magického zrcadla (více v článku o magických zrcadlech) nebo tarotu. Také věštění z barev třeba automatickou kresbou je pro tyto účely výborné. Nebo můžete zkusit nějakou meditaci. Existují takové, které jsou určeny právě pro rozvoj magických a věšteckých schopností – hlavně meditace soustřeďující se na třetí oko.

 

autor: Dani

 

 

12.03.2015 11:03:16
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one