Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Výhody a nevýhody kyvadla

Výhody a nevýhody kyvadla - obrázek

Výhody a nevýhody kyvadla - obrázek

 

Výhody

 

            Kyvadlo si snadno můžete vyrobit sami, takže ho nemusíte nutně hned shánět někde po obchodech (zvlášť pokud takovéto věštění hodláte zkoušet poprvé a nevíte předem, jestli vám to bude vyhovovat i do budoucna). Nepotřebujete k tomu celkem nic speciálního. Úplně stačí obyčejná nit nebo nějaký jiný tenčí provázek nebo stuha a nějaký malý vhodný předmět, který se dá zavěsit na konec. Jako ukončení provázku použijte nejlépe věc, která má symetrický tvar ze všech stran. To může být třeba malá olovnice, jehla, kamínek (nebo dokonce nějaký drahý kámen)… máte hodně možností. Spíše záleží na tom, co zrovna doma najdete. Jestliže neseženete věc symetrickou ze všech stran, můžete na provázek připevnit například prsten, klíč nebo něco podobného, ale mějte na paměti, že vlastnosti kyvadla velice závisí na jeho tvaru, takže raději vybírejte předměty, o nichž se zmiňuji na prvním místě. Vždy je lepší mít pravidelný tvar, aby se kyvadlo mohlo pohybovat na všechny strany stejně snadno a jeho tvar zbytečně neovlivňoval výsledky věštění.

            Pro výrobu kyvadla můžete použít jakýkoli vám sympatický materiál. Nebo ho tak můžete koupit. Dnes si každý vybere, co se mu nejvíce líbí a hodí. Většina věštců si vybírá kyvadla z kovu nebo dřeva. Dost populární je také sklo, protože vypadá hezky a nezadržuje v sobě negativně působící energie. Velice krásná jsou kyvadla z drahých kamenů, ale ne každý je schopen s nimi pracovat.

            Kyvadlo si můžete vybrat podle svého slunečního znamení, ve kterém jste se narodili. Takže pokud tohoto využijete, je téměř vyloučeno, že byste si se svým kyvadlem nerozuměli.

            Pomocí kyvadla si zodpovíte jakoukoli otázku, na niž existuje odpověď ano nebo ne. Z toho vyplývá, že se nemusíte vyhýbat žádným tématům. Skutečně s kyvadlem zjistíte naprosto vše, akorát se musíte umět správně ptát.

            Tato věštecká pomůcka se vejde do každé kapsy nebo prťavé kabelky, takže si ji můžete brát s sebou, kam chcete. Případně pokud ji budete někdy nutně potřebovat někde v terénu a zrovna ji nebudete mít po ruce, rychle a jednoduše se dá vyrobit provizorní kyvadlo.

            K věštění s kyvadlem nepotřebujete zvláštní návody a odborné vědomosti. Tento způsob věštění bych nazval dokonce dost primitivním (což nemá vůbec žádný dopad na výsledky věštění). Každý se to může naučit. Chce to pouze trpělivost na začátku a nebát se experimentovat a improvizovat.

            Je to výborný nástroj k sebepoznávání.

            Můžete také věštit s pomocí různých diagramů. Dokonce si je můžete sami vymyslet a vyrobit. Nejpoužívanější druhy digramů jsou kruhové nebo polokruhové, rozdělené na určitý počet částí, v nichž je napsána vždy jedna možná odpověď, kterou vám může kyvadlo poskytnout.

            Je úplně jedno, jakou ruku použijete pro držení kyvadla. Samozřejmě, zase na to naleznete různé názory v různých zdrojích, ale já myslím, že nejlépe se kyvadlo drží v té ruce, pro jakou se sami rozhodnete. Většinou platí nepsané pravidlo: praváci používají ruku pravou, leváci levou. Tak si to rozmyslete. Některým lidem je dokonce naprosto jedno, jakou rukou budou držet kyvadlo a dokonce si ho mohou přehazovat z ruky do ruky, aniž by tím ovlivnili správnost výpovědí.

           

Nevýhody

 

            Jestliže si kyvadlo vyrobíte z materiálu, se kterým se vám špatně pracuje (ať už jste to předem věděli nebo ne), může to výrazně negativně ovlivnit věštění. Také tvar kyvadla si dobře promyslete a předem prověřte, abyste potom nezjistili, že jste vše vyvěštili úplně špatně kvůli jeho nevhodným fyzikálním vlastnostem.

            Některé materiály, z nichž lze vyrobit kyvadlo jsou pro jednotlivé jedince přímo nevhodné. Naprosto nekorespondují s jejich energií a narušují věštění. Jestliže se dozvíte, že vám například někdo hodlá k narozeninám nebo pod stromeček pořídit kyvadlo, bude asi nejlepší, když si ho sami vyberete, protože vy můžete mít jiný názor na to, co se vám líbí nebo nelíbí, než někdo úplně jiný. Vám také může vyhovovat něco jiného, než co odhaduje jiný člověk, že by pro vás mohlo být dobré. Jestliže vám kyvadlo někdo daruje, je v něm speciální pozitivní energie, která může případně přebít ty horší druhy energie. Potom v tom nevidím žádný problém.

            Vždy musíte kyvadlu pokládat otázky, na něž vám může odpovědět ano nebo ne. To může v jistých případech hodně komplikovat situaci, protože někdy přijdete na takové přesné otázky, na něž prostě neexistuje tak jednoduchá odpověď. Musíte tedy úplně přeformulovat celou otázku nebo ji případně rozkouskovat na několik jednoduchých. Tak se věštění může nečekaně protáhnout, což má také jistý vliv na přesnost odpovědí. Čím déle  v jednom kuse odpovídáte s kyvadlem na různé otázky, tím se snižuje kvalita a správnost odpovědí. To platí především pro začátečníky. Nejefektivnější je věštění v prvních pěti až deseti minutách, potom se může stát, že kyvadlo přestane reagovat nebo se hýbe špatným směrem, a tedy odpovídá nepravdivě, aniž byste to poznali.

            Některé otázky se nedají zodpovědět jednoduchým způsobem. Potřebujete k nim různé diagramy nebo obrázky (které si můžete stáhnout zdarma na mých stránkách nebo vyrobit). Hlavně v oblasti zdraví se vyplatí používat schématické znázornění lidského těla jako pomůcku, protože tak můžete nejdříve přesně zjišťovat, kde v těle má tazatel problém (aniž by to třeba věděl) a potom už si vystačíte s klasickými otázkami.

            Na začátku práce s kyvadlem doporučuji vždy provádět „rozcvičku“. To znamená, že ještě před samotným věštěním se kyvadla zeptejte, jak bude, pro toto konkrétní věštění, vypadat odpověď ano a jak odpověď ne. Při každém věštění to může být různé.

            Neznám žádný případ člověka, který by nebyl schopen nikdy v životě rozhýbat kyvadlo. Někdy může trvat trochu déle, než se vám to poprvé povede, ale určitě se to naučíte. Je to skoro jako když jste se učili jezdit na kole nebo bruslích. Jak se vám to jednou podaří a přijdete na ten fígl, už to budete umět po celý život. Hlavně musíte trénovat. Nenechte se odradit hned na začátku neochotou spolupracovat ze strany kyvadla. Jestliže si myslíte, že s vámi odmítá komunikovat, znamená to, že jste se dostatečně nenapojili na své nižší já, ze kterého se čerpají informace při každém věštění s jakýmikoli pomůckami. Pokud máte s tímto problémy, jednoduše si své nižší já představte jako součást sebe, ale zároveň jako cizí osobu, která má určitý vzhled, jméno, vlastnosti… Promluvte k této osobě. Oslovte ji jménem a požádejte ji, aby se s vámi spojila a poskytla vám všechny potřebné informace. Potom zkuste pokládat otázky samotnému kyvadlu a snažte se vnímat i ty nejjemnější vibrace, které procházejí vaší rukou.

            Při výrobě svých diagramů na věštění s kyvadlem používejte raději ty polokruhové. U kruhových totiž hrozí to, že nerozpoznáte, jakou odpověď kyvadlo ukazuje. Pohybuje se totiž většinou i v protilehlé části, která obsahuje úplně jinou odpověď.

autor: Dani

12.03.2015 11:16:49
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one