Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Originální věštecké pomůcky

 

            Věštecké pomůcky si můžete sami vyrobit podle svých představ. Některé pomůcky si vyrobíte těžko – jako třeba karty nebo věšteckou kouli. Můžete mít své kyvadlo, runy… , které jste si sami navrhli podle svých potřeb a svýma rukama je vytvořili. Navíc tyto vámi vyrobené pomůcky vám budou sloužit ještě lépe než koupené, protože je v nich uložena vaše tvořivá energie.

            Ale nemusíte se omezovat pouze na takovéto obecně známé pomůcky. Některým věštcům nemusí úplně vyhovovat to, co se dá běžně koupit. Může jim připadat, že žádné pomůcky neobsahují všechny potřebné prvky nesoucí přesné významy. Nebo jim tam prostě něco chybí nebo naopak přebývá. Většina věšteckých pomůcek je samozřejmě tradičně navržena tak, aby byla kompletní a schopna zodpovědět co nejvíce druhů dotazů. Ale někteří přesto mohou být nespokojeni nebo chtějí jednoduše vymyslet něco, co nemá nikdo jiný na světě – snaží se experimentovat.

            Pokud se rozhodnete také experimentovat, není na tom nic zakázaného nebo složitého. Můžete si vyrobit nějakou běžnou pomůcku s drobnými úpravami, abyste se v tom lépe vyznali. Ale také můžete vytvořit něco, co tu ještě nikdy nebylo.

Určete si, na jakém principu bude vaše pomůcka fungovat (podobně jako runy, kostky, domino, karty…) a podle toho vyberte materiál, ze kterého ji vyrobíte. Musíte vymyslet vhodnou strukturu celé pomůcky, aby se vám s ní dobře pracovalo a vyznali jste se v jejích výpovědích.

Každá pomůcka musí mít správný počet jednotlivých prvků (to znamená, kolik karet je v balíčku jedné sady, kolik existuje runových znaků…). Jeden prvek bývá zpravidla nositelem jednoho konkrétního významu, který se v celém systému pomůcky nevyskytuje vícekrát. Při vašem experimentování samozřejmě můžete používat více prvků se stejným významem vícekrát. Záleží na vás a vašem typu pomůcky a také na tom, co od ní očekáváte. Hlavně vaše pomůcka nesmí mít moc prvků, protože potom byste se je učili dlouho a možná by se vám i pletly. Ale také jí nesmí žádné prvky chybět. Prostě to musíte trefit…

Důležité jsou jednotlivé významy prvků. Ty nesmí být podobné, abyste při jejich výkladu nedocházeli vždy ke stejným výpovědím. Dobré je, když je budete vymýšlet metodou opaků. To znamená, že jestliže do systému své pomůcky zahrnete význam ŠTĚSTÍ, uděláte dobře, když tam bude i NEŠTĚSTÍ (nebo aspoň něco, co má hodně podobný význam – třeba NEMOC). Tak postupujte dál.

Na tomto místě se tedy musím pochlubit, že jsem si také vymyslel a vyrobil svou pomůcku. Funguje podobně jako runy. Jsou to obyčejné kamínky, na něž jsem nakreslil z obou stran různé symboly, které mají určité významy. Jedna sada této pomůcky (nazývejme ji třeba kameny) obsahuje 40 prvků. Z toho 4různé významy se v sadě vyskytují několikrát. Jeden třikrát, druhý dvakrát, třetí také dvakrát a čtvrtý opět dvakrát.

Názvy kamenů jsou následující: Blesk, Zrada, Radost, Směrová šipka, Energie, Překážka, Zisk, Duchovno, Ochrana, Počátek, Konec, Změna, Přání, Stabilita, Přítel, Smutek, Štěstí, Moudrost, Ztráta, Zpráva, Hrozba, Krása, Osud, Křižovatka, Tajemství, Stagnace, Neutrál, Samota, Zlost, Odvaha, Úspěch, Porážka, Pravda, Čistota, Pohyb.

Je možné, že postupem času, až porozumíte své pomůcce, budete ji dál upravovat tak, aby byla co nejdokonalejší. Nemyslete si, že když vymyslíte něco originálního, co pochází z vaší hlavy, hned budete všemu rozumět. Je to stejné jako se všemi koupenými tradičními pomůckami. Musíte je studovat a pracovat s nimi pravidelně a pokládat jim různé typy otázek, abyste zjistili, co všechno umí.

Můžete si vymyslet určité kombinace prvků, které ponesou nějaké jasné přesně dané významy. Nejdříve si ale musíte určit, jak s pomůckou hodláte věštit – jestli intuitivně nebo přesně podle předem stanovených významů a kombinací.

autor: Dani

12.03.2015 11:11:37
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one