Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Pro začátečníky - Věštění jednoduše

Pro začátečníky - obrázek

Pro začátečníky - obrázek

 

Co je věštění?

 

            Věštění je umění v oblasti ezoteriky. Pomocí něj se dají zodpovědět různé otázky, které nás zajímají. Většina věštců používá k zodpovídání otázek divinační (věštecké) pomůcky, ale úplně tou nejhlavnější věcí při věštění je intuice. Někteří lidé dokáží věštit i bez jakýchkoli pomůcek, protože umí maximálně využít svou intuici. Pokud někdo věští bez ní, předpovědi nemohou být přesné, pokud budou vůbec takové předpovědi použitelné.

Existují mnohé knihy, které tvrdí, že např. tarot můžete číst podle jakýchsi univerzálních návodů, které nahradí intuici a dlouhá léta učení významů jednotlivých karet, ale je to naprostá hloupost, protože intuice se přece nedá ničím nahradit.

 

Odkud se berou správné odpovědi?

 

            Tato otázka už asi napadla v životě každého, kdo se aspoň letmo setkal s věštěním. Samozřejmě, že existují i takoví „věštci“, kteří se za opravdové odborníky pouze vydávají za účelem co největšího zisku. Ti si všechny odpovědi vymýšlejí. Dělají to schválně tak, aby jejich výpovědi zněly dvojznačně a to se potom často trefí do pravdivé možnosti.

            Ale o šarlatánech a podvodnících v tomto článku řeč nebude. Takoví lidé totiž nemají s pravým věštectvím vůbec, ale vůbec nic společného.

            Pravé věštby nesmějí znít dvojznačně! To si vždy pamatujte. Věštci nacházejí vytoužené (jednoznačné) odpovědi ve svém nižším já. Ano, jistě. Je to tak. Úplně všechny odpovědi – i ty nejsložitější – loví ve svém nižším já.

            Nižší já je součástí každého člověka. Je to část zodpovědná za intuici a čerpání odpovědí při věštění. Věštec se nejprve dobře napojí na své nižší já a přes něj na nižší já tazatele, a odpovědi k němu jakoby samy přicházejí s pomocí inspirativních obrázků tarotu nebo jiných karet nebo třeba run… to záleží na tom, jaké pomůcky kterému věštci vyhovují.

 

Jak se napojit na své nižší já?

 

            Věřte, že to není tak těžké. Stačí se jenom uvolnit a třeba zavřít oči a potom si v duchu říct: „Volám tě, mé nižší já. Probuď se a spoj se semnou.“

            Takhle to funguje dobře, ale vypadá to trochu divně, když oslovujeme nějaké imaginární nižší já v nás. Nejlepší je, uvědomit si, že je to skutečně část vaší osobnosti, která toho ale ví víc než vy samotní. Je to váš přítel, který vám dokáže poradit v mnohých obtížných situacích. Klidně si své nižší já představte jako nějakou cizí příjemnou osobu. Je naprosto jedno, jakého tato osoba bude pohlaví. Vůbec na tom totiž nezáleží. Ta představa je jenom pro vás, abyste se dokázali správně napojit. Dokonce nemusíte nikomu říkat, jak si své nižší já představujete. Vymyslete jeho image (obličej, vlasy, oblečení… prostě všechno) a také ho pojmenujte nějakým pěkným jménem. To proto, abyste ho neoslovovali „mé nižší já“, protože k takovému stvoření byste asi nezískali dost vřelý vztah. Měl by to být váš dobrý přítel, na kterého se můžete vždy obrátit.

            No, a teď je na čase zkusit si skutečně zavěštit.

 

Co když jste ještě nikdy nevěštili?

 

            Pokud jste úplní začátečníci, předpokládám, že nemáte ještě žádné profesionální věštecké pomůcky. Ale to vůbec nevadí, protože totiž na začátku nepotřebujete žádné drahé křišťálové koule, karty, runy atd. Postačí třeba pouze dva různě barevné kamínky. A co s prachobyčejnými kamínky? Mohlo vám přijít právě na mysl. No, je to naprosto jednoduché. Kamínky by totiž měly mít různou barvu nebo si je nějakým vhodným způsobem označte, aby nebyly stejné. Jeden kamínek bude znamenat ANO, druhý NE. Položte otázku, na kterou je možno odpovědět ano nebo ne. Dejte oba kameny do plátěného pytlíku a promíchejte je uvnitř. Při tom myslete na otázku. Až budete přesvědčeni, že kameny jsou dobře promíchané, strčte ruku do pytlíku tak, abyste neviděli, který kámen berete do ruky a vytáhněte ho ven. Podle barvy nebo jiného poznávacího znamení určíte správnou odpověď.

 

            Samozřejmě existuje ještě plno dalších takto jednoduchých věšteckých technik. Stačí jenom zapojit fantazii a nějakou vymyslet. Žádná věštecká technika nemůže být špatná, pokud správně pokládáte otázky. To je také umění.

 

autor: Dani

 

 

12.03.2015 11:14:11
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one