Kouzelný svět, kde naleznete vše o ezoterice - věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - astrologie - světlo - filozofie
Dark_Angel_and_Moon_by_Horoklon.png
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Silvestr Daniel Wysokinski na Facebooku
Gothic Angel.jpg
A6513-2.jpg

Nejoblíbenější den pro vaši magii je...

Pondělí (24)
Úterý (5)
Středa (4)
Pátek (11)
Sobota (6)
Neděle (9)
Zrcadlo.jpg

Většinou provádíte magii...

živlovou (13)
s kameny (14)
léčení (20)
Metal 001.jpg
Přidat.eu RSS Pridat.eu
Vlk.jpg

Věštění podle ankety

 

            Tento článek vychází z výsledků ankety, která je věnována právě způsobům věštění. Anketu najdete na těchto stránkách v pravém panelu a názvem Anketka. Přímo jsem vycházel z jejích výsledků. Takže vidíte, milí čtenáři, že nic, co na mých stránkách najdete, není pro srandu králíkům. Vždy to má nějaký smysl a záleží také na vás, jak se do všeho zapojíte.

Reálné výsledky ankety nemusí vždy odpovídat pořadí věšteckých pomůcek v tomto článku. Anketa se stále mění, ale důvody, proč tolik lidí pozžívá své oblíbené pomůcky, zůstávají vždycky stejné.

 

            Existuje nepočítané množství způsobů věštění. Některé jsou velice staré a v dnešní době dost nepraktické (jako třeba věštění z šípů, ohně, kostí, vnitřností zvířat…). Proto se od některých téměř upustilo a nahradily je další modernější, praktičtější, ale také o hodně přesnější. Dokonce si sami můžete vymyslet nějaký způsob věštění, na který ještě nikdo jiný nepřišel. Stačí jenom zapojit fantazii a tvořivost a vědět o věštění dost na to, aby vaše pomůcka nebo způsob byl plně funkční a přesný. Abyste z toho také něco vyčetli, když už jste si s tím dali takovou práci…

 

            Jako nejpoužívanější pomůcka se v anketě umístily karty. Těch na celém světě existuje mnoho a mnoho druhů. Ani všechny nemohu znát. Dá se věštit ze speciálních karet určených přímo pouze pro věštění nebo také z obyčejných hracích. To záleží na každém věštci, po čem nejraději sáhne.

            Karty jsou a vždy byly velice populární z toho důvodu, že přesně pojmenovávají každou záležitost, mluví velice jasně a dokonce v obrázcích můžete rozpoznat jednotlivé reálné situace v běžném životě. Karty jsou vysoce inspirativní pomůckou a některé druhy se dají použít i v magii (nejčastěji je to tarot). Každá karta je nositelem různých významů (a to velice přesných). Řeč karet je možné naučit se poměrně rychle, takže i začátečník je schopen vyčíst z karet užitečné informace.

Existuje dost způsobů výkladů karet, takže si každý jistě vybere ten nejvhodnější pro sebe a danou záležitost, kterou pomocí karet řeší.

Jistě, karty mají také nevýhody. Jednou z nich, kterou považuji za nejhorší je, že každý karetní systém neodpovídá správně na všechny typy dotazů a témat. A také ne každý karetní systém je dokonalý.

 

Na druhém místě máme věštění z koule. To má pro hodně lidí určité kouzlo. Každá věštecká koule vypadá velice tajemně a magicky. Takovýto typ věštění má dost meditativní nádech, a proto musí být věštec maximálně soustředěný a v klidu a pohodě, aby něco vyvěštil. Musí se co nejvíce uvolnit. Proto nedoporučuji hned tímto způsobem věštit v přítomnosti cizích lidí. Jejich energie může působit nesmírně rušivě.

Nevýhodou koule je, že začátečníci bývají na počátku velice zklamaní, když dlouhé měsíce nevidí žádné vize. Chce to trpělivost a trénink.

Některé typy věšteckých koulí se shání velice obtížně anebo jsou drahé. Měli byste si tedy předem rozmyslet, jakou kouli byste chtěli používat a proč a zvážit, jestli chcete zrovna do takové věci investovat tolik peněz (pokud takovou kouli vůbec seženete).

 

Dalším bodem je věštění s kyvadlem. To je velice jednoduchá metoda, při níž dokonce dostanete odpovědi na otázky typu ano-ne. Kyvadlo považuji za hodně praktický předmět, protože je jednoduchý na ovládání, je malý (takže ho můžete nosit s sebou, kam se vám zachce). Odpovídá na různé dotazy velice přesně. Můžete zjistit například, vhodnost a kvalitu potravin, typy energií kolem vás, můžete hledat ztracené předměty a tak dále. Kyvadlo je skutečně univerzální prostředek, který využije doslova kdokoli.

Jedinou nevýhodu u kyvadla vidím snad jenom v tom, že vždy musíte pokládat jednoduché otázky a vždy pouze typu ano-ne, protože kyvadlo ani jinak odpovídat neumí. Takže pokud potřebujete nalézt odpověď na složitou otázku, musíte ji rozdělit na množství jednodušších. To se potom může věštění protáhnout.

 

Dále tu máme runy. Ty jsou schopny odpovídat také přesně, i když ne tolik jako třeba karty. Runových symbolů neexistuje takové množství, takže jim brzy porozumíte, ale zase není tolik možností jejich kombinací vzhledem k počtu symbolů.

Moc se mi na runách zamlouvá, že existují v klasické podobě jako kamínky (nebo něco podobného) a také karty. I když runové karty podle mě nejsou tolik účinné.

Runy se dají použít také jako magická pomůcka. Jejich energie je velice silná. Ale musíte je umět vhodně použít, jinak byste třeba mohli omylem vyvolat jinou energii, než kterou jste původně chtěli a tím vše zkazit. Runová magie vyžaduje nějaké zkušenosti. Nepodceňujte runovou energii.

 

Věštění z ruky je velice stará metoda. Měla by se spíše nazývat čtení z ruky. Podle mě není tolik účinná jako všechny ostatní, protože věštec musí vycházet z toho, co spatří na ruce tazatele. Na dlani samozřejmě mohou být různé rušivé kazy (jako třeba mozoly, jizvy a tak podobně). Takovýmto způsobem věštění vyčtete hodně informací o osobnosti tazatele, ale ne další okolnosti. Dozvíte se více věcí spíše o současnosti. Informace o budoucnosti nejsou tolik spolehlivé.

 

Automatická kresba se líbí hlavně lidem, kteří mají rádi barvy a pracují s energiemi. Tato metoda není tak stará, jako jiné, ale přesto stejně účinná. Vše, co se dozvíte automatickou kresbou, je velmi podobné jiným technikám jako jsou karty, kyvadlo, runy… Výpovědi jsou přesné a všechny přímo souvisejí s energiemi v životě tazatele.

U této věštecké metody neexistuje jednotný návod na čtení jednotlivých symbolů, které věštec nakreslí. Veškeré obrazce, které vzniknou na papíře jsou totiž originální a každý věštec musí používat individuální interpretace.

 

Dost lidí také věští neuvedenými technikami. To může být například virgule, zrcadlo, oheň, knihy, kuličky, jasnovidectví, domino, kostky… nebo něco naprosto odlišného. Je také možné, že jste si vymysleli nějakou svou věšteckou pomůcku, kterou nikdo jiný na světě nemá a nezná. Pouze vy s ní umíte věštit.

autor: Dani

12.03.2015 11:13:40
silvestr3112
Fantasy_Black_angel_with_black_068270_.jpg
1322817-bigthumbnail.jpg
Anděl.jpg

Pochlubte se, co jste vyráběli!

Runy (51)

Setkáváte se s duchovními průvodci?

Jo! (23)
Ne! (15)
Temný anděl.jpg
jinafire_long_by_ninsianna-d5ovfwg.jpg


Dark-Angel-angels-7915006-570-840.jpg

online:
Naučte se nové dovednosti a vyzkoušejte je v praxi! Věštění - magie - duchovno - andělé - víly - sny - čarodějnictví - esoterika - astrologie - filozofie
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one